HK Spišská Nová Ves reaguje na incident v Michalovciach: Zvážime právne kroky voči vybraným osobám

Potýčka hráčov medzi striedačkami po skončení zápasu 29. kola Tipos extraligy HK Dukla Ingema Michalovce - HK Spišská Nová VesPotýčka hráčov medzi striedačkami po skončení zápasu 29. kola Tipos extraligy HK Dukla Ingema Michalovce - HK Spišská Nová Ves Zdroj: TASR/Roman Hanc

MICHALOVCE - Extraligový klub HK Spišská Nová Ves sa po konflikte s činovníkmi HK Dukla Ingmea Michalovce obrátil na právnika.

V oficiálnom vyjadrení, ktoré klub zverejnil na sociálnych sieťach, sa postavil za svojich hráčov Arvina Atwala a Matta Petgraveho, ktorí boli údajne terčom hanlivých pokrikov, ktoré vyústili do fyzického konfliktu v priestoroch zimného štadióna v Michalovciach. Od prejavov rasizmu sa v stanovisku dištancoval aj michalovský klub. Podľa Spišiakov je celá vec hanba niektorých jednotlivcov, vrátane kustóda domáceho tímu.

K celému incidentu sa s odstupom času oficiálne vyjadril aj klub zo Spiša. Športky prinášajú kompletné vyjadrenie HK Spišská Nová Ves bez redakčných úprav:

"Hneď na úvod chceme uviesť, že ako klub absolútne stojíme za všetkými hráčmi, realizačným tímom a členmi nášho klubu bez rozdielu farby pleti alebo vierovyznania.

Nakoľko sa na sociálnych sieťach a v rôznych médiách šíria rôzne informácie radi by sme ako klub na včerajší incident dali oficiálne stanovisko.

Sme sklamaní z konania niektorých osôb počas a hlavne po včerajšom zápase medzi HK DUKLA Ingema Michalovce a HK Spišská Nová Ves. Správanie aké predviedli je absolútne neprípustné a ponižujúce. Urážanie kohokoľvek rasistickými gestami a pokrikmi nepatrí do žiadnej spoločnosti a už vôbec nie do športovej.

Je to hanba a zlyhanie niektorých jednotlivcov , ktorí takýmto chovaním dehonestujú dobré meno športovej spoločnosti, Tipos Extraligy a ľadového hokeja na Slovensku. Kustód domáceho tímu bol za podobne incidenty už viackrát riešený.

Náš klub má v stanovách okrem iných bodov aj bod o okamžitom vylúčení člena klubu ak sa u neho prejavia prvky rasizmu.

Aj na základe zápisu delegáta po včerajšom stretnutí kde je uvedené verbálne a fyzické napadnutie , ďalej rasistické napadnutie zo strany členov realizačného tímu domáceho klubu a usporiadateľskou službou sme sa rozhodli celú situáciu posunúť nášmu klubovému právnikovi, po preštudovaní celej situácie zvážime právne kroky voči vybraným osobám.

Na záver chceme dodať, že ako hokejový klub by sme sa oveľa radšej venovali športovým témam a nie takýmto ponižujúcim incidentom a tešíme sa z toho , že už zajtra privítame po dlhej dobe našich najlepších fanúšikov v Spiš aréne," uviedol klub na sociálnej sieti.

 

Viac o téme: HK Spišská Nová Ves HK Dukla Ingema Michalovce
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Tipos Extraliga
  • Zdroj: TASR, facebook HK Spišská Nová Ves

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy