Úžasná atmosféra a veľký krok k postupu: Ohlasy z kabíny hádzanárov po historickom triumfe na ME!

Víťazné oslavy hádzanárov Slovenska po historickom triumfe na MEVíťazné oslavy hádzanárov Slovenska po historickom triumfe na ME Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Hádzanári Slovenska sú stále v hre o postup do hlavnej fázy domácich ME. V sobotu si v dôležitom súboji F-skupiny v košickej Steel Aréne poradili s Litvou 31:26 a zaznamenali svoje historicky prvé víťazstvo na európskom šampionáte.

Slováci si pripísali do tabuľky prvé dva body a o postupovú miestenku budú bojovať v priamom súboji s Ruskom v pondelok o 18.00 h. Zverenci kouča Petra Kukučku predtým vo štvrtok prehrali v prvom stretnutí s favorizovaným Nórskom 25:35. Do hlavnej fázy sa zo základnej skupiny prebojujú dva tímy.

Proti Litve si domáci pripravili cestu za triumfom už v prvom polčase, po veľmi dobrom výkone ho vyhrali o sedem gólov a po zmene strán si jednoznačný náskok nenechali vziať. Najlepším strelcom slovenského tímu bol opäť Tomáš Urban so siedmimi gólmi a vyhlásili ho aj za hráča zápasu.

Víťazné oslavy hádzanárov Slovenska Galéria fotiek (11) Zdroj: TASR/František Iván

Hlasy po zápase /zdroj: RTVS, TASR/:

Peter Kukučka, tréner SR: "Je to skvelé, urobili sme veľký krok k splneniu nášho cieľa, teda k postupu do hlavnej fázy v Bratislave. Boli sme v tomto zápase lepší tím a zaslúžene sme vyhrali. Dobre sme sa na to pripravili, veľmi dobre fungovala obrana na čele s oboma brankármi, Žernovič nás podržal v prvom a Paul po svojom príchode v druhom polčase. Súper začal po zmene strán extrémne rýchlo ťahať útoky a doťahovať, ale ustáli sme jeho tlak a stále sme si udržiavali viacgólový náskok, čo bolo v koncovke dôležité. Som spokojný d predvedenou hrou, máme v rukách dobré karty a teraz sa potrebujeme skoncentrovať a pripraviť na zápas s Ruskom."

Oliver Rábek, spojka SR: "Prvý cieľ sme zvládli, vyhrali sme zápas s Litvou. Postupne som už tlačil čas. Litovci nám to nedali zadarmo, za ten výsledok môžeme sami. Veľmi sa z toho tešíme. Ďakujem aj divákom, ktorí vytvorili úžasnú atmosféru."

Ľubomír Ďuriš, spojka SR: "Je to skvelé. Som veľmi rád, že sa nám dnes podarilo toto víťazstvo. Ukázal sa náš tímový duch. Divákov bolo opäť počuť, dali nám energiu."

Až pri svojej štvrtej účasti na ME a celkovo v jedenástom zápase medzi európskou elitou dosiahli slovenskí reprezentanti svoje prvé víťazstvo, doteraz mali na konte deväť prehier a jediný bod za remízu 21:21 zo súboja s domácim Srbskom na ME 2012. Slováci výhrou proti Litve zároveň ukončili dva roky trvajúcu desaťzápasovú sériu prehier na medzinárodnej scéne.

Viac o téme: Slovensko Litva Ľubomír Ďuriš ME v hádzanej Peter Kukučka Oliver Rábek
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR, RTVS

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy