VIDEO Po nečakanej prehre zabodovali naplno: Maďari rozhodli proti Portugalsku v 60. minúte

Hráči domáceho Maďarska triumfovali v druhom stretnutí B-skupiny ME v Budapešti nad PortugalskomHráči domáceho Maďarska triumfovali v druhom stretnutí B-skupiny ME v Budapešti nad Portugalskom Zdroj: SITA/AP/Tamas Kovacs/MTI

BRATISLAVA/BUDAPEŠŤ - Hráči domáceho Maďarska triumfovali v druhom stretnutí B-skupiny ME v Budapešti nad Portugalskom 31:30 a naďalej majú šancu na postup.

Po nečakanej prehre s Holandskom zabodovali naplno, no zápas, ktorý bol dlho vyrovnaný, rozhodli až v 60. minúte, keď skóroval Dominik Mathé. Portugalcom patrili úvod prvého polčasu aj jeho záver a v hre o víťazstvo boli do poslednej minúty. V druhom dejstve viackrát dotiahli manko, no prehrali aj druhý zápas na turnaji.

Večerný duel medzi Islandom a Holandskom priniesol drámu so šťastnejším koncom pre favorizovaných Islanďanov 29:28. Prvý polčas priniesol vyrovnaný priebeh a ani jeden z tímov neodskočil súperovi na výraznejší gólový rozdiel. Islanďania viedli 15:13, no dráma pokračovala v druhom dejstve. Island počas neho trikrát viedol aj o 5 gólov (20:15, 21:16, 22:17), no Holanďania vyrovnali na 25:25. Záver však vyšiel lepšie Islanďanom, ktorí vyhrali najtesnejším rozdielom a sú blízko k postupu.

Nemci opäť víťazne

Hádzanári Poľska a Nemecka postúpili zo základnej D-skupiny v Bratislave do hlavnej časti ME 2022. Poliaci zdolali Bielorusov 29:20 a po dvoch zápasoch majú na konte štyri body. Rovnakú bilanciu majú aj Nemci po víťazstve nad Rakúskom 34:29.

Poliaci si vo večernom zápase pomerne rýchlo vytvorili 5-gólový náskok (3:8), ktorý si udržiavali do záveru prvého polčasu. Bielorusi dvoma gólmi znížili na 11:14, ale úvod druhého dejstva vyšiel Poliakom, ktorí nedovolili súperovi stiahnuť manko. Za stavu 18:21 Poliaci definitívne odskočili súperovi šnúrou 7 gólov (18:28).

Lepší vstup do nedeľného zápasu s Nemeckom mali Rakúšania, ktorí viedli 3:0, no Nemci vyrovnali na 5:5. Do konca prvého polčasu si tímy viackrát vymenili tesný náskok. Rakúšania síce vyhrali prvý polčas o jeden gól, no Nemci v úvode druhého vyrovnali a súpera už nepustili do vedenia. Svoj náskok postupne zvyšovali a pripísali si druhé víťazstvo na turnaji.

ME 2022 v hádzanej mužov - nedeľa:

B-skupina (Budapešť):
Portugalsko - Maďarsko 30:31 (15:14)
Najviac gólov: Rodrigues, Soares a Sousa po 5 - Mathé 8, Lékai 6, Szita 4

Island - Holandsko 29:28 (15:13)
Najviac gólov: Gudjonsson 8, Palmarsson 6, Kristjansson a Magnusson po 4 - Smits 13, Baijens 6, Schagen 4

Bielorusko - Poľsko 20:29 (11:14)
Najviac gólov: Vailupau 5, Jurinok, Karalek a Gajdučenko po 3 - Krajewski 7, Daszek 6, Olejniczak a Sicko po 4