FOTO Bezradnosť a smútok v očiach: Pozrite sa, ako Novak Djokovič opúšťal Austráliu

Srbský tenista Novak Djokovič počas letu do rodného SrbskaSrbský tenista Novak Djokovič počas letu do rodného Srbska Zdroj: SITA/AP/Darko Bandic

MELBOURNE - Srbský tenista Novak Djokovič dorazil po nedeľnej deportácii z Austrálie domov do Belehradu. Očakávalo sa, že prvému hráčovi svetového rebríčka, ktorý v Melbourne prišiel po prehranom súdnom spore o vízum, ktoré pôvodne získal na základe výnimky z očkovania proti koronavírusu, pripravia fanúšikovia v Srbsku búrlivé prijatie. Pred letiskovou budovou ale tenistu očakávala len malá skupinka priaznivcov.

"Novak, si náš šampión," skandovali priaznivci so srbskými vlajkami a niekoľkými transparentmi. Djokovič však letisko opustil bočným technickým východom a vyhol sa tak aj čakajúcej početnejšej skupine zástupcov médií. Jeho matka Dijana neskôr povedala agentúre Tanjug, že tenista v najbližších dňoch zostane v Belehrade, žiadne rozhovory ale poskytovať nebude.

Tridsaťštyriročný Djokovič prišiel po zrušení víza o možnosť obhajovať titul na Australian Open a zaútočiť na rekordnú 21. grandslamovú trofej. Rozhodnutie v Srbsku vyvolalo veľké pobúrenie. Srbský prezident Aleksandar Vučič dokonca hovoril o hone na čarodejnice. "Povedal som Novakovi, že sa už nemôžem dočkať, až sa vráti do svojej krajiny, kde je vždy vítaný," uviedol Vučič v nedeľu po vynesení definitívneho verdiktu.

Deväťnásobný víťaz úvodného grandslamu sezóny Djokovič z Austrálie odcestoval ešte v nedeľu večer tamojšieho času. Dnes ráno pristál v Dubaji, odkiaľ pokračoval do Belehradu. Podľa agentúry AP lietadlo so srbským tenistom pristálo o 12:10 SEČ.

Zábery z Djokovičovej cesty z Melbourne až do rodného Belehradu nájdete TU:

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 14
Viac o téme: Novak Djokovič Súd Australian Open Austrália Deportácia
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy