Australian Open bol len začiatok: Djokovič môže prísť aj o Roland Garros!

Novak Djokovič počas zápasu na grandslamovom turnaji Roland Garros Novak Djokovič počas zápasu na grandslamovom turnaji Roland Garros Zdroj: SITA/AP/Michel Euler

MELBOURNE - Austrálsky premiér Scott Morrison nevylúčil, že by Novak Djokovič mohol hrať budúci rok na Australian Open, hoci mu podľa zákona hrozí po deportácii automaticky trojročný zákaz vstupu do krajiny. Aktuálne ale srbský tenista riskuje, že bez vakcíny proti ochoreniu Covid-19 príde aj o druhý grandslamový turnaj sezóny Roland Garros.

Podľa novo schváleného zákona, ktorý v nedeľu prešiel parlamentom a čoskoro by mal nadobudnúť platnosť, nebudú mať vo Francúzsku nezaočkovaní ľudia starší ako 16 rokov právo na vstup do reštaurácií, kultúrnych a športových zariadení či diaľkových dopravných spojov a ministerstvo športu dnes oznámilo, že nemieni nezaočkovaným tenistom udeľovať žiadne výnimky.

"Pravidlá budú platiť pre každého, či už je to divák alebo športovec. A to až do odvolania," citovala agentúra Reuters vyjadrenie ministerstva. "Roland Garros je v máji. Situácia sa dovtedy môže zmeniť a my samozrejme dúfame, že bude priaznivejšia. Takže uvidíme, ale rozhodne nie sú žiadne výnimky z platných pravidiel."

Djokovič musel Austráliu opustiť po prehranom súdnom spore o zrušené vízum, ktoré pôvodne získal na základe výnimky z očkovania proti koronavírusu, a cez Dubaj zamieril domov do Belehradu.

Viac o téme: Roland Garros Novak Djokovič Súd Australian Open Austrália Scott Morrison Deportácia
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy