Slovensko vysiela zástupcov na šampionát v MMA: V nominácii nechýba obrovský talent domácej scény!

reprezentant Slovenska v MMA Marcel Šimoreprezentant Slovenska v MMA Marcel Šimo Zdroj: Instagram/Ememej talenty

BRATISLAVA - Slovensko posiela výpravu na majstrovstvá sveta najprestížnejšej organizácie v MMA, ktorá má názov IMMAF. Šampionát juniorov a seniorov sa uskutoční od 24. do 29. januára v Abú Dhabí. na jednom mieste by sa malo stretnúť až 529 bojovníkov zo 60-tich krajín sveta.

Slovenský zväz MMA MAMMAL bude reprezentovať 7 mužov a jedna žena. V seniorskej kategórii to bude Kristián Nguyen, Marek Medovarski a Marcel Šimo z klubu Chaoss Bratislava, ku ktorým sa pridajú Michal Garaj a Elina Tauber z King´s Gym Bratislava. V kategórii juniorov nás bude reprezentovať Radovan Chovan z Dracula Gym Banská Bystrica, Mário Brezovský z Wolf Pride Gym Žilina a Roman Hudec z Fighting Academy Veľký Krtíš. 

Marek Medovarski je jeden z najväčších talentov domácej MMA scény. Bojovým športom sa venuje od 14-tich rokov a spočiatku zápasil v Kickboxe, v ktorom dosiahol na rekord 16-10. Je držiteľom opasku MAMMAL ligy zo sezóny 2018/19, zvíťazil tiež v poľskej organizácii MMA MAXIMUS a od roku 2018 je jednotkou perovej váhy na Slovensku. Zaujímavosťou tiež je, že je študentom magisterského prvého ročníka na FTVŠ UK v Bratislave. 

"Cieľom je priniesť Slovensko na mapu MMA. na predchádzajúcich svetových podujatiach sme zistili, že nezaostávame za svetovou kvalitou, ale musíme tvrdo pracovať na tom, aby nám vlak, ktorý sme chytili v poslednej chvíli napokon neušiel," konštatoval prezident MAMMAL Marek Herda. 

Viac o téme: MAMMAL Marek Medovarski IMMAF Marek Herda
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy