Kritika opatrení v Melbourne: Mnohí hráči boli pozitívni už pri prílete, ďalší to majú teraz

Nemecký tenista Alexander ZverevNemecký tenista Alexander Zverev Zdroj: SITA/AP/Hamish Blair

MELBOURNE - Podľa nemeckého tenistu Alexandra Zvereva má na Australian Open koronavírus viac hráčov, ale pretože nie sú testovaní, tak sa to zatiaľ nezistilo. Pozitívny test mal dnes Francúz Ugo Humbert a musel do týždňovej izolácie. Všetci účastníci úvodného grandslamového turnaja roku musia byť plne zaočkovaní.

"Môžeme chodiť von na jedlo, môžeme robiť, čo chceme, takže je normálne, že sa koronavírusom nakazí viac ľudí," povedal tretí nasadený Zverev po hladkej výhre nad domácim Johnom Millmanom. "Myslím, že mnohí hráči ho mali už pri prílete, ďalší to majú teraz. Netestujú nás, keby áno, určite by bolo viac pozitívnych prípadov," dodal olympijský víťaz z Tokia.

Tenisti si musia denne robiť antigénové samotesty, presnejší PCR test absolvovali po prílete a potom ho podstúpia po piatich až siedmich dňoch. Opatrenia už skôr kritizoval napríklad Austrálčan Bernard Tomic, ktorý sa neskôr sám nakazil.

Dvadsaťštyriročný Zverev dodržiava všetky opatrenia, aby sa nákaze vyhol. "Nikam nechodím, ani na jedlo. Pohybujem sa len medzi hotelom a kurtami, vlastne som si vytvoril svoju bublinu. Nechcem riskovať, naopak robím všetko pre čo najlepší výsledok," vyhlásil víťaz 19 turnajov ATP, ktorý na premiérový grandslamový titul čaká. Jeho maximom v Melbourne je predvlaňajšie semifinále, v tom istom roku si zahral finále US Open.

Viac o téme: Bernard Tomic Australian Open Alexander Zverev Koronavírus
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy