VIDEO Newcastle sa prebral a konečne zvíťazil, Citizens zachraňovali aspoň remízu

Jack Harrison sa snaží dostať cez dvoch hráčov NewcastluJack Harrison sa snaží dostať cez dvoch hráčov Newcastlu Zdroj: SITA/Mike Egerton/PA via AP

LEEDS - Futbalisti Newcastlu United so slovenským brankárom Martinom Dúbravkom zvíťazili v sobotnom zápase 23. kola anglickej Premier League na ihrisku Leedsu 1:0. O ich druhé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne sa postaral Jonjo Shelvey, ktorý v 76. minúte vsietil jediný gól stretnutia. "Straky" vyhrali prvýkrát od 4. decembra.

V priamom súboji o štvrté miesto medzi Manchestrom United a West Hamom sa o víťazstvo "červených diablov" 1:0 postaral až v tretej minúte nadstaveného času Marcus Rashford. Dvadsaťštyriročný útočník skóroval po prihrávke Edinsona Cavaniho. ManU má v tabuľke náskok jedného bodu pred piatym West Hamom, na tretiu Chelsea stráca šesť bodov, má však zápas k dobru.

Líder z Manchestru zaváhal

Futbalisti Manchestru City iba remizovali v sobotnom zápase 23. kola Premier League na ihrisku Southamptonu 1:1. Ukončili víťaznú sériu v najvyššej anglickej súťaži, ktorá trvala dvanásť zápasov. Southampton dokázal obrať úradujúceho majstra o body druhýkrát v sezóne, prvý vzájomný súboj v septembri sa tiež skončil deľbou bodov (0:0).

Fraser Forster zastavuje strelu Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

Pomerne dlho to pritom vyzeralo na ešte väčšiu senzáciu a prvú výhru "The Saints" vo vzájomnom zápase od júla 2020. Southampton viedol od 8. minúty zásluhou Kyla Walkera-Petersa, pre ktorého to bol premiérový gól v Premier League. "Citizens" dokázali zachrániť už len bod, v 66. minúte vyrovnali zásluhou Aymerica Laporta. Na čele tabuľky majú 12-bodový náskok pred Liverpoolom, ktorý však čaká ešte v nedeľu zápas na ihrisku Crystal Palace.