VIDEO Inter so Škriniarom ukázal famózny obrat: Vďaka víťazstvu si upevnili post lídra

Edin Džeko oslavuje víťazný gól Edin Džeko oslavuje víťazný gól Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

MILÁNO - Futbalisti Interu Miláno v zostave so slovenským obrancom Milanom Škriniarom zdolali v sobotnom dueli 23. kola talianskej Serie A Benátky 2:1 a poistili si vedúcu priečku v tabuľke. Na čele majú päťbodový náskok pred mestským rivalom AC, ktorý sa v nedeľu stretne v šlágri s Juventusom Turín.

Líder od 20. minúty prehrával po góle Thomasa Henryho, "nerazzurri" sa však podarilo skóre otočiť. V 40. minúte vyrovnal Nicolo Barella a v nadstavenom čase rozhodol o vydretom triumfe favorita Edin Džeko. Inter sa tak po remíze v Bergame vrátil späť na víťaznú cestu. Škriniar odohral za domácich celý zápas.

Vavro iba na lavičke

Ďalší súboj medzi Janovom a Udinese Calcio sa skončil bezgólovou remízou. Pre domácich, ktorí sú v zóne zostupu, je to už dvadsiate ligové stretnutie za sebou bez víťazstva. Lazio Rím remizovalo s Atalantou Bergamo 0:0, slovenský obranca Denis Vavro bol celý zápas na striedačke domácich.