VIDEO Goggiová v super-G s hrôzostrašným pádom: V Cortine vyhrala Curtoniová

Sofia GoggiováSofia Goggiová Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

CORTINA D´AMPEZZO - TTalianska lyžiarka Elena Curtoniová sa v nedeľu stala víťazkou super-G Svetového pohára. Na domácej trati v Cortine d´Ampezzo zdolala o 9 stotín sekundy Rakúšanku Tamaru Tipplerovú. Tretia skončila Michelle Gisinová zo Švajčiarska (+0,24 s). Slovenka Petra Vlhová neštartovala, líderka celkového poradia SP Mikaela Shiffrinová z USA obsadila 16. pozíciu (+1,01).

Shiffrinová získala 15 bodov a pred druhou Vlhovou ich má v celkovom hodnotení k dobru 52. Dovtedajšia líderka hodnotenia disciplíny Sofia Goggiová z Talianska mala nepríjemný pád, zo svahu však zlyžovala po svojich. Po súťaži ju čakalo vyšetrenie ľavého kolena v nemocnici v Miláne. Olympijská víťazka v zjazde z Pjongčangu spadla aj pred týždňom v zjazde v rakúskom Zauchensee.

Curtoniová v ideálnych podmienkach vyšla na trať ako piata, v druhej polovici zjazdovky sa dostala do zelených čísiel a náskok si udržala až do cieľa. Tridsaťročná zjazdárka dosiahla druhý triumf v SP v kariére. Potvrdila taliansku dominanciu v disciplíne v tejto sezóne, keď reprezentantky tejto krajiny vyhrali päť zo šiestich pretekov. V priebežnom hodnotení super-G poskočila z tretej na druhú priečku.

Talianska lyžiarka Elena Curtoniová Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

Druhá talianska lyžiarka po Goggiovej s dvoma tohtosezónnymi víťazstvami v super-G Federica Brignoneová skončila tesne za pódiom na štvrtom mieste (+0,32). Ujala sa však vedenia v priebežnom poradí disciplíny. Lara Gutová-Behramiová zo Švajčiarska, jediná žena, ktorá v superobrovskom slalome v sezóne dokázala prelomiť taliansku nadvládu, skončila až 13. (+0,83).  "Je to také horkosladké víťazstvo. Som šťastná, že som vyhrala, že som bola schopná ísť dobre. Tiež som však mala strach o Sofiu. Bola v šoku," citovala agentúra AP víťazku.

Dvadsaťšesťročná Vlhová sa tento víkend v Cortine d´Ampezzo nepredstavila v sobotnom zjazde ani v nedeľnom superobrovskom slalome. Chce sa plne sústrediť na obrovský slalom v ďalšom talianskom stredisku Kronplatz, kde v utorok 25. januára absolvuje generálku na ZOH v Pekingu. Kĺzavé disciplíny si v tejto sezóne vyskúšala v rakúskom Zauchensee. Pred týždňom obsadila v zjazde 26. miesto a v super-G skončila na osemnástej pozícii.

Výsledky super-G SP v Cortine d´Ampezzo:
1. Elena Curtoniová (Tal.) 1:20,98 min, 2. Tamara Tipplerová (Rak.) +0,09 s, 3. Michelle Gisinová (Švaj.) +0,24, 4. Federica Brignoneová (Tal.) +0,32, 5. Corinne Suterová (Švaj.) +0,44, 6. Tessa Worleyová (Fr.) +0,54, 7. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,59, 8. Ester Ledecká (ČR) +0,61, 9. Alice Robinsonová (N.Zél.) +0,62, 10. Mirjam Puchnerová (Rak.) +0,66

Viac o téme: Sofia Goggiová Elena Curtoniová