Kde je Šuaj Pcheng? Navrátilová označila organizátorov Australian Open za zbabelcov

Legenda svetového tenisu Martina NavrátilováLegenda svetového tenisu Martina Navrátilová Zdroj: Profimedia

MELBOURNE - Legendárna Martina Navrátilová skritizovala organizátorov Australian Open za to, že zakázali fanúšikom tričká na podporu čínskej tenistky Šuaj Pcheng. Ich postup označila za zbabelý.

O osud Šuaj Pcheng sa začala svetová tenisová komunita výrazne zaujímať v novembri po tom, čo bývalá svetová jednotka vo štvorhre a dvojnásobná grandslamová víťazka na sociálnych sieťach obvinila bývalého vplyvného funkcionára Čang Kao-lima zo sexuálneho napadnutia.

Príspevok bol následne zmazaný a tenistka sa potom takmer tri týždne neobjavila na verejnosti. Hráčka potom všetko označila za nedorozumenie, ale organizácia WTA opakovane vyjadrila obavy o jej bezpečie a pozastavila konanie tohtoročných turnajov v Číne.

Čínska tenistka Šuaj Pcheng Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Andy Wong

Na prebiehajúcom Australian Open chcelo niekoľko fanúšikov podporiť čínsku hráčku tričkom s nápisom "Kde je Šuaj Pcheng?", ale ochranka spolu s políciou im v tom zabránila. Organizátori následne uviedli, že išlo o politický slogan, ktoré sú na turnaji zakázané.

Proti tomu sa šesťdesiatpäťročná Navrátilová ohradila. "Podľa mňa to je veľmi, veľmi zbabelé," povedala v rozhovore pre Tennis Channel. "Myslím, že to je zle. Nie je to politický slogan, týka sa ľudských práv," uviedla. "Austrálsky zväz to jednoducho vzdal a nechá si od Číňanov diktovať, čo sa na jeho grandslame môže robiť. Sú to slabosi," pridala osemnásťnásobná grandslamová víťazka.

Viac o téme: Martina Navrátilová Šuaj Pcheng
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy