Šok pre fanúšikov, šampión ťažkej váhy je na odchode z UFC?! Nezaobchádzajú so mnou dobre...

Francis NgannouFrancis Ngannou Zdroj: SITA/AP - John Raoux

BRATISLAVA - Počas posledného víkendu si fanúšikovia MMA doslova užili pestrú nádielku kvalitných duelov na UFC 270, na očakávanom gala porazil v hlavnom zápase Francis Ngannou svojho bývalého tímového kolegu Cyrila Ganého na body a obhájil opasok šampióna ťažkej váhy. Pred náročným duelom riešil šampión aj menej príjemné starosti.

Pred titulovým zápasom, ktorý sa uskutočnil 22. januára 2022 sa v médiách debatovalo na tému Ngannoua a jeho potencionálneho boxerského zápasu s Jakeom Paulom. Ngannou mal po zápase potvrdiť, že UFC pohrozilo jemu aj jeho agentovi žalobou za diskusie na tému spomínaného boxerského duelu s Nakisom Bidarianom, ktorý je obchodný partner Jakea Paula. "Dozvedel som sa, že môjho agenta Marquela Martina chce UFC žalovať," konštatoval Ngannou podľa MMA Junkie.

Spomínaný Nakis Bidarian je bývalým finančným riaditeľom UFC, ktorý sa rozhodol spolupracovať s Jakeom Paulom na jeho vlastnom projekte. "Nepoznám Bidariana. Keby ste ho postavili predo mňa nevedel by som kto to je. Po druhé, nie je promotér. Nie je to tak, že by som nemohol s niekym viesť dialóg o boxe. O boxe sa s ľuďmi bavím neustále," pokračoval šampión. 

Ngannou a UFC majú pred sebou rozhodne ďalšie rokovania, keďže Francis v zmluve s americkou organizáciou chce mať podmienku, ktorá mu umožní sa zúčastniť v rámci zmluvného obdobia s UFC aj boxerského duelu. "Nemyslím, že so mnou aktuálne UFC zaobchádza dobre. Aby sme túto prácu mohli vykonávať, stojí nás to všetkých veľa síl, aj to je dôvod prečo očakávam, že dostanem férovú dohodu a zmluvu," dokončil Ngannou, ktorý potvrdil, že nevylučuje ani odchod z organizácie v prípade, ak mu nepovolí boxovať.

Viac o téme: UFC Francis Ngannou
  • Autor: © Zoznam/Robert Kmeťo
  • Zdroj: športky/Robert Kmeťo

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy