VIDEO Roman zakončil v Kladne čisto slovenskú akciu, Slováci sa blysli aj v 13-gólovej prestrelke

Miloš Roman v akciiMiloš Roman v akcii Zdroj: Profimedia

PRAHA - V zápase 52. kola českej hokejovej extraligy medzi Kladnom a Třincom, ktorý hostia vyhrali 2:1, padol gól z čisto slovenskej akcie. V 27. minúte poslal hostí do vedenia Miloš Roman, ktorému asistovali Vladimír Dravecký a Patrik Hrehorčák.

Slováci sa blysli aj v 13-gólovej prestrelke medzi Vítkovicami a Karlovými Varmi, z ktorej vyšli víťazne domáci 7:6. O jeden z piatich gólov Vítkovíc v prvej tretine sa postaral Slovák Radovan Bondra. Pri presnom zásahu mu asistoval i krajan Patrik Koch. V stretnutí si po bode za asistenciu pripísali aj ich spoluhráč Rastislav Dej a slovenský útočník hostí Tomáš Mikúš.

V zápase medzi Pardubicami a Olomoucom sa darilo ďalšiemu Slovákovi - Juraj Mikuš prispel gólom k víťazstvu domácich 3:0. Za hostí odchytal celý zápas slovenský brankár Branislav Konrád.

česká extraliga - sumáre:

Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Góly: 42. Zikmund - 27. ROMAN (DRAVECKÝ, HREHORČÁK) 34. Kovařčík

HC Vítkovice Ridera - HC Energie Karlove Vary 7:6 (5:0, 1:5, 0:1 - 1:0)
Góly: 9. a 20. Hruška, 5. Lindberg, 6. Solvijev (DEJ), 14. R. BONDRA (KOCH), 24. Krenželok, 62. Flick - 23. Parkkonen, 26. Hladonik (T. MIKÚŠ), 30. Koblasa, 31. Rachůnek, 37. Pulpán, 53. Mikyska

HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 35. a 60. Musil, 51. J. MIKUŠ