VIDEO Niekedy sú slová zbytočné: Zábery, z ktorých sa tisnú slzy do očí!

Socha na počesť zosnulého basketbalistu Kobeho Bryanta a jeho dcéry GiannySocha na počesť zosnulého basketbalistu Kobeho Bryanta a jeho dcéry Gianny Zdroj: SITA/AP/Ashley Landis

LOS ANGELES - Legendárneho basketbalistu Kobeho Bryanta aj jeho zosnulú dcéru Giannu pripomína na mieste pádu ich vrtuľníka socha. V stredu, v deň druhého výročia tragickej udalosti, ju odhalil sochár Dan Medina priamo na svahu neďaleko Los Angeles.

Jeden z najlepších basketbalistov všetkých čias zahynul s trinásťročnou dcérou a ďalšími siedmimi ľuďmi pri havárii vrtuľníka 26. januára 2020. Pilot v hustých mrakoch na dievčenský turnaj nezvládol, narazil do svahu kopca v kalifornskom Calabasase. Päťnásobný šampión NBA s Los Angeles Lakers a dvojnásobný olympijský víťaz prišiel o život v 41 rokoch.

 

 

Bronzová socha vážiaca 73 kilogramov zobrazuje Bryanta a dcéru stojaci bok po boku v basketbalových dresoch, obaja sa na seba usmievajú. "Všetko som urobil sám, nikto ma o to nežiadal," povedal autor diela Medina. Bol rád, že na miesto dorazili fanúšikovia, aby legende vzdali hold. "Myslím, že ľudia odchádzali so zadosťučinením," dodal.

Do pamätnej dosky na podstavci vyryl mená všetkých obetí aj Bryantov slávny citát: "Hrdinovia prichádzajú a odchádzajú, ale legendy sú večné".

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 16
Viac o téme: Kobe Bryant Gianna Bryant Dan Medina
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Profimedia
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy