Organizátori oficiálne otvorili všetky tri olympijské dediny, platia tam prísne opatrenia

Organizátori oficiálne otvorili všetky tri olympijské dedinyOrganizátori oficiálne otvorili všetky tri olympijské dediny Zdroj: SITA/AP/Jae C. Hong

PEKING - Vo štvrtok za prísnych bezpečnostných opatrení oficiálne otvorili olympijské dediny na ZOH 2022 v Pekingu. Opatrenia sa týkajú najmä striktného dodržiavania protipandemických nariadení. Vo štvrtok sa očakával príchod vyše 360 športovcov z viac ako 20 krajín, uviedla čínska štátna televízia.

Podľa agentúry DPA boli už v dedinách ubytovaní viacerí športovci, ktorí mali do dejiska skoršie prílety. V každom z troch hlavných rezortov ZOH je olympijská dedina. Otvárací ceremoniál je na programe 4. februára, záverečný 20. februára.

"Prevencia pred infekciou koronavírusu a prípadné zabránenie jeho šírenia je najdôležitejšou úlohou vedenia dedín," citovala DPA riaditeľa administratívy ubytovacích kapacít Čchien-fan Šena. Športovci, tréneri, funkcionári, novinári, pracovníci a ďalšie akreditované osoby majú počas pobytu v krajine fungovať v uzavretých "bublinách".

Viac o téme: Peking Olympiáda Olympijská dedina ZOH 2022
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy