FOTO Keď profesionáli pomáhajú amatérom: Prvotriedne gesto Petra Sagana!

Slovenský cyklista Peter SaganSlovenský cyklista Peter Sagan Zdroj: Facebook/Peter Sagan

BRATISLAVA - Peter Sagan je miláčikom publika nielen na Slovensku, ale na celom svete. Fenomenálny cyklista a príkladný profesionál opäť ukázal svoje srdce, keď sa počas tréningu zastavil pri amatérskom cyklistovi, aby mu pomohol s opravou defektu.

Nestáva sa často, aby bývalý majster sveta pôsobil ako mechanik. Presne to sa však stalo škótskemu cyklistovi Williemu McCollovi po tom, čo ho počas jazdy na Kanárskych ostrovoch zastihol defekt.

Spomínaný McColl zostal uviaznutý na okraji cesty, ale zrazu sa objavil Peter Sagan, jazdec tímu Alpecin-Fenix ​​Michael Gogl a ich ďalší dvaja kolegovia. Všetci sa venovali tréningovej jazde, ale keď spozorovali 63-ročného McColla ani na sekundu neváhali, aby mu pomohli s opravou. Informoval o tom cyklistický online magazín Road.cc.

"Sagana som spočiatku nespoznal. Upozornil na neho až Michael. Vyzeral oveľa mladšie, ako som si myslel. Takže som tam bol ja, 63-ročný Škót s tímom profesionálov a možno najslávnejším chlapíkom v cyklistike, ktorí mi pomáhali," uviedol s úsmevom Willie.

Viac o téme: Peter Sagan TotalEnergies Willie McColl
  • Autor: © Zoznam/
  • Twitter/Richard Moore
  • Zdroj: Športky
Staršie správy

Videá