Slovenskí futsalisti zavŕšia skupinu duelom proti favorizovaným Chorvátom: Cieľom je postup

Slovenskí futsalisti na MESlovenskí futsalisti na ME Zdroj: Futsal Slovakia

GRONINGEN - Sobotným zápasom s favorizovaným Chorvátskom (14.30 SEČ) zavŕšia slovenskí futsalisti program základnej C-skupiny na EURO 2022 v Holandsku. S balkánskym súperom si to rozdajú v priamom súboji o postup do štvrťfinále, potrebujú na to vyhrať, Chorvátsku stačí remíza. Duel v priamom prenose odvysiela RTVS na Športe.

Vo štvrtok sa Slováci presunuli do Groningenu z Amsterdamu, kde v Ziggo Dome odohrali prvé dva zápasy. S favoritom turnaja Ruskom prehrali vysoko 1:7, s Poľskom remizovali 2:2, keď neudržali vedenie. Situácia v tabuľke je pomerne jasná, Rusi majú postup ako víťaz skupiny už vo vrecku a proti Poľsku sa neočakáva nič iné ako výhra "zbornej". O druhé miesto zaručujúce účasť v elitnej osmičke zvedú boj zverenci trénera Mariána Berkyho s Chorvátmi.

"Presun bol rýchly a bezproblémový," povedal Berky po príchode do Groningenu, kde v tamojšej hale MartiniPlaza zakončí jeho tím boje v skupine. "Chceme sa pripraviť tak, aby sme boli úspešní. Aby sme postúpili, to je cieľ, pre ktorý sme sem prišli. Tešíme sa," dodal kouč SR.

Proti Rusom outsider zo Slovenska síce vďaka kapitánovi Petrovi Kozárovi otvoril skóre, potom to už bola jasná záležitosť pre majstra Európy z roku 1999. S Poliakmi Slováci vo vyrovnanom a fyzicky ťažkom stretnutí dokázali po góloch Matúša Ševčíka (Slavia Praha) a Tomáša Drahovského (Futbol Sala Garcia) otočiť priebeh, ale vedenie neudržali. Duel s Chorvátskom bude mať zasa úplne iné parametre. "Nálade v tíme je super, my sa tešíme na Chorvátov. Očakávam úplne iný zápas. Hrajú pomalšie, technickejšie, sú silní v jedna na jedna. Musíme si dať pozor na ich individuality. My musíme bojovať ešte viac," vyjadril sa Ševčík. "Proti Poľsku sme získali bod a stále máme dvere otvorené pred posledným zápasom s Chorvátskom. Aj ten bude ako každý zápas veľmi fyzicky náročný. Budeme chcieť postúpiť," doplnil Daniel Čeřovský z MIMEL-u Lučenec.

Viac o téme: Slovensko Chorvátsko EURO 2022
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy