VIDEO Medvedev totálne vybuchol: Si hlúpy? Pozri sa na mňa, hovorím s tebou!

Ruský tenista Daniil Medvedev sa u empajrového rozhodcu sťažoval, že Grék dostáva od svojho otca Apostolosa Tsitsipasa nepovolený koučing.Ruský tenista Daniil Medvedev sa u empajrového rozhodcu sťažoval, že Grék dostáva od svojho otca Apostolosa Tsitsipasa nepovolený koučing. Zdroj: SITA/AP/Andy Brownbill

MELBOURNE - Grécky tenista Stefanos Tsitsipas nedokáže presvedčiť svojho otca, aby opätovne neporušoval pravidlá o zákaze komunikácie trénera so zverencom počas zápasu. Podľa vlastných slov sa o to pokúšal nespočetné hodiny.

Apostolos Tsitsipas dostal v priebehu prvého grandslamového turnaja sezóny Australian Open už dve varovania za porušenie pravidiel ATP. V druhom sete druhého semifinálového duelu dvojhry mužov medzi jeho synom Stefanosom a Daniilom Medvedevom svoj prehrešok zopakoval, čo mimoriadne rozzúrilo ruského tenistu. Ten začal nadávať hlavnému rozhodcovi, že situáciu nerieši.

"Jeho otec komentuje každý bod! Si hlúpy? Pozri sa na mňa, hovorím s tebou!" vrieskal na rozhodcu Jaumeho Campistola ako zmyslov zbavený Medvedev. Za neslušné správanie dostal sám varovanie, hoci tréner Tsitsipas dostal upozornenie taktiež.

Bola to chyba

"Vôbec ničomu to nepomohlo. Prestal som sa sústrediť a stratil som tým príliš energie," povedal Medvedev po semifinálovom zápase. "Hneď som vedel, že to bola chyba a som rád, že v treťom sete som sa už zase sústredil len na tenis," dodal.

Tsitsipas za nepovolené koučovanie dostal neskôr napomenutie, rovnako ako v zápase tretieho kola. Po dueli sa však proti obvineniu ohradil. "Aj tak by som nič nepočul. Keď hrám, tak nevnímam, navyše fanúšikovia boli veľmi hlasní. Musel by som mať supersluch," vyhlásil.

Apostolos Tsitsipas, otec gréckeho Galéria fotiek (28) Apostolos Tsitsipas, otec gréckeho tenistu Stefanosa Tsitsipasa Zdroj: SITA/AP/Tertius Pickard

"Otec hovorí, keď je nervózny. Riešili sme to spolu, snažili sme sa s tým niečo urobiť, ale jednoducho je taký. To bol tiež jeden z dôvodov, prečo som vlani verejne povedal, že koučovanie by malo byť povolené. Tréneri to aj tak robia. A niektorým to prechádza, pretože to robia veľmi rafinovane,“ dodal.

V treťom sete už sa Medvedev začal opäť sústrediť na hru a rozhodol ho brejkom za stavu 5:4. V ďalšom dejstve už nedal Tsitsipasovi šancu a postúpil do štvrtého grandslamového finále v kariére, čím vyrovnal ruský rekord Marata Safina.

Pamätné finále US Open

S Nadalom sa naposledy stretol predvlani na Turnaji majstrov, kde po obrate vyhral v troch setoch. Predchádzajúce tri vzájomné zápasy v roku 2019 však vyhral španielsky veterán vrátane finále US Open, kde súper dokázal zmazať dvojsetovú stratu.

"Ten zápas si pamätám. Bolo to moje prvé finále a trvalo asi päť hodín. Odvtedy sme spolu hrali niekoľkokrát a som pripravený. Som rád, že dnes sa nehralo päť hodín, takže mám dosť času sa dať dohromady," povedal Medvedev, ktorý zohral vo štvrťfinále maratónsky duel s Kanaďanom Félixom Augerom-Aliassimom.

V prípade nedeľňajšieho triumfu by sa stal prvýkrát svetovou jednotkou. Na poste lídra rebríčka ATP môže vystriedať srbského velikána Novaka Djokoviča, s ktorým vlani neuhral v dueli o titul ani set.

Viac o téme: Daniil Medvedev Stefanos Tsitsipas Apostolos Tsitsipas Jaume Campistol
  • Zdroj: TASR, ČTK, Športky