Obrovská tragédia! Húževnatá sympaťáčka po autonehode príde o vysnívanú olympiádu

Brazílska bežkyňa na lyžiach Bruna MouraováBrazílska bežkyňa na lyžiach Bruna Mouraová Zdroj: Profimedia

BOLZANO - Autonehoda v Taliansku na poslednú chvíľu prekazila brazílskej bežkyni na lyžiach Brune Mouraovej cestu na olympijské hry. V Pekingu pritom chcela dvadsaťsedemročná pretekárka korunovať svoju športovú kariéru, v ktorej preukázala mimoriadnu húževnatosť.

Nezastavila ju ani vrodená srdcová vada, kvôli ktorej musela skončiť preteky na horských bicykloch, v ktorých sa stala dvakrát brazílskou šampiónkou.

Vo štvrtok mierila Mouraová zo sústrednie v Rakúsku do Nemecka, aby podstúpila test na koronavírus, ktorým sa nedávno nakazila, a mohla odletieť do Pekingu. Vodič jej vozidla však v severnom Taliansku nabúral do nákladného automobilu, sám zomrel, zatiaľ čo lyžiarka bola prevezená do nemocnice v Bolzane. Má zlomenú ruku, nohu a rebrá.

"Sedela som vzadu a bola pripútaná. Doktori hovorili, že ma to zachránilo. Prídem o olympiádu, ale žijem," povedala Mouraová webu Globoesporte.com. Na hrách v Pekingu ju nahradí sedemnásťročná Eduarda Riberaová.

Rana osudu

Mouraová, ktorá teraz žije v Holandsku, musela v roku 2011 prestať s horskými bicyklami, pretože jej lekári diagnostikovali vrodenú srdcovú vadu. "Trpela som potom depresiami. Nemohla som ani vidieť cyklistov, ako trénujú na ceste. Doktor mi povedal, že keby som neskončila, mohla by som skolabovať a umrieť," uviedla nedávno.

Potrebnú operáciu si najskôr nemohla dovoliť, peniaze na ňu získala až o dva roky neskôr. Návrat k bikom jej prekazil nedostatok financií, preto uvítala ponuku skúsiť lyže. Čoskoro začala dominovať domácim pretekom na kolieskových lyžiach a presadila sa aj na snehu. Prvú väčšiu medzinárodnú konfrontáciu zažila v roku 2020 na českom šampionáte v Novom Meste na Morave, vlani už sa predstavila na majstrovstvách sveta v Oberstdorfe a teraz sa tešila do Pekingu.

Viac o téme: Peking Olympiáda ZOH 2022 Bruna Mouraová
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Correio Braziliense
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy