Oholil si fúzy a získal nečakaný bronz: Crawford ukončil rodinnú kliatbu na ZOH

Kanadský lyžiar James Crawford získal bronzovú medailu v alpskej kombinácii na ZOH v PekinguKanadský lyžiar James Crawford získal bronzovú medailu v alpskej kombinácii na ZOH v Pekingu Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

PEKING - Kanadský lyžiar James Crawford je presvedčený, že mu k nečakanému zisku olympijského bronzu v kombinácii pomohlo aj to, že si oholili fúzy. Dvadsaťštyriročný pretekár dnes v lyžiarskom stredisku v Jen-čchingu nestačil len na Rakúšana Johannesa Strolza a Nora Aleksandera Aamodta Kildeho a ukončil rodinnú sériu tesných medailových neúspechov.

Sám Crawford v Pekingu obsadil štvrté miesto v zjazde a bol šiesty v super-G. Pred kombináciou si preto oholili fúzy. "Zhodil som ho, pretože som bol presvedčený, že mi nepomáha na stupne víťazov. Bolo to trochu ako kliatba. Možno to bol ten dôvod, možno nie. Ale rozhodne teraz vyzerám oveľa mladšie," usmieval sa po bronzovom úspechu a nevylučoval ani, že za všetkým stála zlepšená aerodynamika.

Cenný kov získal vo svojej lyžiarskej rodine ako prvý. "Snažil som sa o stupne víťazov tak dlho. Stále som mal dojem, že je to už už na dosah," popísal čakanie. Jeho staršia sestra Candace skončila v Pjongčangu deviata v paralelných pretekoch zmiešaných družstiev, teta Judy Crawfordová Rawleyová obsadila na olympiáde v Sappore v roku 1972 štvrté miesto v slalome.

"Vždy mi hovorila, že štvrtého si nikto nepamätá. Je to trochu otrepané, ale na olympijských hrách to platí - medaila je všetko," konštatoval.

Viac o téme: Peking Olympiáda Aleksander Aamodt Kilde ZOH 2022 James Crawford Alpská kombinácia Johannes Strolz
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy