Nečakaná správa z Pekingu: Petra Vlhová na ZOH 2022 skončila!

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová po 1. kole slalomu na ZOH 2022Slovenská lyžiarka Petra Vlhová po 1. kole slalomu na ZOH 2022 Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

PEKING - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová nenastúpi na alpskú kombináciu a na ZOH v Pekingu už nebude súťažiť. Čerstvú olympijskú víťazku v slalome trápi zápal členkovej šľachy.

Vlhová mala alpskou kombináciou (17. februára) zavŕšiť svoje olympijské účinkovanie. Jej tréner Mauro Pini vysvetlil rozhodnutie skončiť tým, že má pretrvávajúce bolesti zapálenej členkovej šľachy ľavej nohy. Pre tento problém vynechala piatkový super-G a nenastúpila ani na sobotňajší prvý tréning zjazdu.

"Petra sa rozhodla neštartovať v kombinácii v dôsledku zhoršenia zápalu členkovej šľachy. Tento zápal ovplyvňoval jej prípravu už v predchádzajúcich týždňoch. Petra nechcela, aby sa táto situácia na olympiáde ešte zhoršila, pretože do konca sezóny máme pred sebou ešte dôležité ciele. Vráti sa na Slovensko, kde absolvuje liečbu. Plánuje stráviť niekoľko dní doma, aby sa o olympijské emócie podelila so svojimi blízkymi a aby získala energiu, potrebnú na náročný záver seriálu Svetového pohára," uviedol Pini v tlačovej správe SOŠV.

Zápal trápi Petru už od novembra

Vlhovej tréner dodal, že zápal trápi Petru už od novembra. V Jen-čchingu sa jej po slalome zhoršil. Keď skúsila deň po olympijskom víťazstve trénovať, bolesť bola príliš silná. Preto sa Petra a jej tím v nedeľu ráno definitívne rozhodli, že na olympijských tratiach už jazdiť nebude, informuje SOŠV.

Z pôvodne plánovaných štyroch disciplín tak Vlhová štartovala len v dvoch. V obráku obsadila 14. miesto a v dramatickom slalome zvíťazila. Teraz sa začnú riešiť záležitosti okolo jej návratu na Slovensko.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Pavel Golovkin

V seriáli SP už v predstihu získala malý glóbus za celkové víťazstvo v klasifikácii slalomu a stále má reálnu šancu úspešne zabojovať aj o obhajobu veľkého glóbusu z vlaňajšej sezóny. V celkovej klasifikácii je s 1009 bodmi priebežne druhá, pričom na vedúcu Američanku Mikaelu Shiffrinovú (1026) stráca len 17 bodov. Tretia Talianka Sofia Goggiová má na Slovenku už 240-bodový odstup (769).

Viac o téme: Petra Vlhová Peking Olympiáda ZOH 2022 Alpská kombinácia
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy