Brignoneová sa na domácu olympiádu príliš neteší: Toto sa jej nepáči!

Talianska lyžiarka Federica BrignoneováTalianska lyžiarka Federica Brignoneová Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

PEKING - Hoci budúca zimná olympiáda bude v jej domácom prostredí, talianska lyžiarka Federica Brignoneová sa na hry s centrami v Miláne a Cortine v roku 2026 príliš neteší. Strieborná medailistka z obrovského slalomu v Pekingu uviedla, že vzhľadom na to, že akcia sa bude konať v niekoľkých strediskách ďaleko od seba, jej bude chýbať olympijský duch.

Talianski organizátori využili nové pružnejšie pravidlá Medzinárodného olympijského výboru a plánujú rozložiť preteky v zjazdovom lyžovaní medzi Bormio (pre mužov) a Cortinu d'Ampezzo (pre ženy). Tieto dve strediská sú vzdialené päť hodín cesty autom a podľa Brignoneovej tak budú preteky pripomínať skôr bežný Svetový pohár než veľkú akciu.

Na severe Talianska budú za štyri roky rozprestreté aj ďalšie športy. Hokej a krasokorčuľovanie budú v Miláne, rýchlokorčuľovanie a klasické lyžovanie v Trentine, snowboarding v Livigne a biatlon v Anterselve. Cortina bude hostiť aj preteky v ľadovom koryte a curling.

"Každý bude len v tej svojej oblasti. Je fajn využiť existujúce športoviská a neutrácať za výstavbu nových, z ekologického hľadiska to bude takto oveľa lepšie. Čo sa týka olympijskej atmosféry, neviem, ako to bude vyzerať, ale nemyslím si, že to bude veľmi pekné," povedala agentúre AP predvlaňajšia víťazka Svetového pohára Brignoneová.

Talianska federácia zimných športov neskôr vydala vyhlásenie, v ktorom Brignoneová hovorí, že si hry v Miláne a Cortine nenechá ujsť "za nič na svete".

Viac o téme: Miláno Federica Brignoneová ZOH 2026 Cortina
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy