VIDEO Jeden veľký vtip, reagovala sklamaná Shiffrinová: Bude sa na mňa valiť halda humusu

Mikaela Shiffrinová nedokončila slalomovú časť alpskej kombinácie na ZOH 2022Mikaela Shiffrinová nedokončila slalomovú časť alpskej kombinácie na ZOH 2022 Zdroj: SITA/AP/Robert F. Bukaty

PEKING - Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová si uvedomuje, že za svoje neúspešné vystúpenie na ZOH 2022 v Pekingu sa stane terčom kritiky a výsmechu. Nepredpokladá však, že ju to poznačí vo zvyšnom priebehu sezóny, pretože v nej už podľa vlastných slov nezostala žiadna emočná energia.

Líderka celkového poradia Svetového pohára vo štvrtok nedokončila slalomovú časť alpskej kombinácie. Dvojnásobná olympijská šampiónka tak v Pekingu nerozšírila svoju medailovú zbierku a výrazne zaostala za očakávaniami.

"Bude sa na mňa valiť halda humusu. Ľudia budú hovoriť ako som zlyhala v týchto najdôležitejších týždňoch. Je to zvláštne, ale vôbec sa toho neobávam. V tejto chvíli už aj tak nemám emocionálnu energiu na nič," povedala podľa agentúry DPA víťazka 73 pretekov Svetového pohára.  

Kritika je zaslúžená

Dvadsaťšesťročná Shiffrinová priznala, že kritika na jej osobu je zaslúžená. "Práve teraz cítim, že moje vystúpenie tu je jeden veľký vtip. Veď koľkokrát za kariéru som doteraz vypadla? To, čo tu predvádzam, je sklamaním pre mňa, trénerov, každého, kto tvrdo pracuje, aby som uspela," neskrývala sklamanie.

Američanka si stále môže vylepšiť náladu aj priamo v Pekingu. V sobotu nastúpi na tímovú súťaž. Potom ju už budú čakať boje v SP, pred obhajkyňou veľkého glóbusu Slovenkou Petrou Vlhovou má náskok 17 bodov.

Viac o téme: Obrovský slalom Slalom Mikaela Shiffrinová Olympiáda ZOH 2022 Alpská kombinácia
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/Eurosport
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy