Shiffrinová po zlyhaní v Pekingu čelí posmechu a kritike: Verím, že ich nestretnem tvárou v tvár

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová počas tímovej súťaže na ZOH 2022Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová počas tímovej súťaže na ZOH 2022 Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

PEKING - Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová si na ZOH 2022 nevybojovala žiadnu medailu. Líderka celkového poradia Svetového pohára zavŕšila pekinské vystúpenie v tímovej súťaži, v ktorej spolu s krajanmi obsadila štvrtú priečku.

Shiffrinová nedokončila svoje najsilnejšie disciplíny slalom, obrovský slalom a kombináciu, v super-G a zjazde bola od pódiových umiestnení ďaleko. Američanka však verí, že po neúspechu sa dokáže odraziť k lepším výsledkom.

Tri týždne s obrovským návalom emócií

"Každý človek si v živote prejde ťažkými chvíľami, treba sa po takom momente spamätať. Nikdy v živote som nezažila tri týždne s takým návalom emócií. Pocítila som sklamanie, ľútosť, nádej, optimizmus, pesimizmus, triumf a zlyhanie. Taký je život. Myslím si, že viem o sebe menej, ako pred tromi týždňami. Keď však zistíte, že niečo neviete, nie je to vždy na škodu. Môžete si povedať, tak táto teória nie je správna, poďme skúsiť niečo iné," hľadala pozitíva.

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

Američanka ašpirovala na post najväčšej osobnosti svojej krajiny, no po zlyhaní čelí posmechu a kritike. Dvojnásobná olympijská šampiónka priznáva, že sa jej to občas dotýka. "Niekedy sú ľudia takí zlomyseľní, že nemáte chuť ani existovať. Verím, že ich nestretnem tvárou v tvár. Som si však istá, že keby sa to stalo, tak by také veci nehovorili. To si môžu dovoliť iba na internete."

Shiffrinová môže ešte sezónu zakončiť úspešne. V boji o veľký krištáľový glóbus má náskok 17 bodov pred Slovenkou Petrou Vlhovou.

Viac o téme: Obrovský slalom Slalom Mikaela Shiffrinová Olympiáda ZOH 2022 Alpská kombinácia
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy