Fantastický Slafkovský napodobnil Šatana: Toto sa od Nagana 1998 nepodarilo nikomu!

Na snímke hokejový reprezentant Juraj Slafkovský sa raduje po zisku bronzu v zápase olympijského turnaja v hokeji mužov o bronz Slovensko - Švédsko na ZOH 2022 v PekinguNa snímke hokejový reprezentant Juraj Slafkovský sa raduje po zisku bronzu v zápase olympijského turnaja v hokeji mužov o bronz Slovensko - Švédsko na ZOH 2022 v Pekingu Zdroj: TASR/Martin Baumann

PEKING - Iba 17-ročný talent Slovenska Juraj Slafkovský z TPS Turku sa stal druhým slovenským hokejistom, ktorý ovládol tabuľku strelcov na olympijských hrách.

V Pekingu strelil v siedmich zápasoch sedem gólov, čo je najviac od roku 1998, keď skóroval v Nagane deväťkrát ruský kanonier Pavel Bure. Rovnako gólov dal aj v roku 1994 Miroslav Šatan, súčasný generálny manažér slovenskej reprezentácie, ktorá v Pekingu dosiahla na historický bronz.

Zrejme neprekonateľný rekord drží z roku 1924 z Chamonix Kanaďan Harry Watson, ktorý skóroval tridsaťšesťkrát. V roku 1948 vo Svätom Morici sa podelil s ďalším Kanaďanom Wallym Halderom o víťazstvo medzi strelcami s 21 gólmi Vladimír Zábrodský v drese Československa. V roku 1980 v Lake Placid ovládol s ôsmimi zásahmi poradie kanonierov Jaroslav Pouzar.

Viac o téme: Miroslav Šatan Pavel Bure Peking Olympiáda ZOH 2022 Juraj Slafkovský
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy