Historický úspech si nenechali ujsť ani Slováci v NHL: Výnimočná chvíľa, zhodlo sa trio z Devils

Tomáš TatarTomáš Tatar Zdroj: Profimedia

NEW JERSEY - Zápas slovenskej hokejovej reprezentácie o bronz na zimnej olympiáde v Pekingu pozorne sledovali aj Slováci hrajúci v zámorskej NHL v drese New Jersey Devils. Tomáš Tatar, Marián Studenič a Christian Jaroš sa zhodli na tom, že víťazstvo 4:0 proti Švédom bolo jedno z najdôležitejších v slovenskej histórii.

"Išiel som spať o niečo skôr, aby som mohol vstať a sledovať ten zápas. Sledovalo to takmer celé Slovensko. Som veľmi šťastný za chalanov. Získali nám medailu. Povedal by som, že to je asi jedno z najlepších víťazstiev v slovenskej histórii. Som šťastný, že som im mohol pomôcť v auguste s kvalifikáciou," uviedol Studenič pre klubový web New Jersey.

"Som na nich nesmierne hrdý. Mám v tíme veľa kamarátov, s ktorými som hral. Dosiahnuť niečo také na olympijskej úrovni je obrovské. Myslím si, že všetci hrali naozaj dobre a pracovali mimoriadne tvrdo a bolo to veľmi zábavné sledovať,“ povedal k zisku bronzovej medaily Tomáš Tatar. "Je to naša prvá historická medaila počas olympijských hier a som veľmi šťastný za chalanov," dodal.

"Nestáva sa tak často, aby hokejový tím Slovenska alebo ktorýkoľvek slovenský športovec získal na olympiáde medailu. Je to pre našu krajinu dosť veľké a sme na to hrdí. Je to výnimočná chvíľa pre Slovensko a neviem si predstaviť, aké to teraz v krajine je," doplnich ich Christian Jaroš.

Viac o téme: Slovensko Tomáš Tatar Christián Jaroš Marián Studenič
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy