FOTO Sagan má za sebou prvé preteky v novom tíme: Vo francúzskych Alpách triumfoval Quintana

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Profimedia

BLAUSASC - Slovenský cyklista Peter Sagan má za sebou debut vo farbách tímu TotalEnergies. Ten si odbil na francúzskom podujatí Tour des Alpes Maritimes et du Var, ktoré malo na programe tri etapy.

Saganovi najviac vyhovoval profil hneď prvej etapy, ktorá bola zvlnená. O prvé víťazstvo v novom tíme ale naspokon nebojoval a so stratou viac ako 5 minút obsadil 102. miesto, zatiaľ čo z triumfu sa v záverečnom šprinte radoval jeho rival Caleb Ewan.

Druhá a tretia etapa už ponúkli náročne horské stúpania, v ktorých Sagan veľké ambície nemal. V sobota sa zaradil na 99 miesto so stratou bezmála 20 minút na víťazného Tima Wellensa a v nedeľu stratil 11,25 minúty na Naira Quintanu (58. miesto). Kolumbijsky jazdec stajne Arkéa Samsic vďaka triumfu v poslednej etape zároveň vyhral aj celé preteky.

"Moje prvé preteky v sezóne a vo farbách nového tímu sú za nami a ja by som chcel pogratulovať celému tímu a organizátorom pretekov za prácu počas týchto troch etáp. Belgicko, už ideme!," napísal Sagan na sociálne siete. V Belgicku by sa mal zúčastniť tradičných pretekov Omloop Het Nieuwsblad a Kuurne Brusel Kuurne.

Viac o téme: Peter Sagan TotalEnergies Tour des Alpes Maritimes et du Var
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Twitter
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá