Fanúšikovia si nenechali ujsť historický okamih: Zápas o bronz prekročil miliónovú hranicu sledovanosti

Na snímke slovenskí hráči pózujú s bronzovými medailami po zápase olympijského turnaja v hokeji mužov o bronz Slovensko - Švédsko na ZOH 2022 v PekinguNa snímke slovenskí hráči pózujú s bronzovými medailami po zápase olympijského turnaja v hokeji mužov o bronz Slovensko - Švédsko na ZOH 2022 v Pekingu Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Sobotný zápas slovenskej hokejovej reprezentácie o bronzovú medailu na ZOH 2022 v Pekingu sledovalo v priemere 936.000 divákov, pričom poslednú tretinu si nenechalo ujsť takmer 1,1 milióna divákov. Na webe rtvs.sk dosiahol zápas až 369.647 pozretí.

Ako informovala RTVS v oficiálnej tlačovej správe, diváckym lákadlom boli počas uplynulého víkendu najmä prenosy zo ZOH v Pekingu na televíznom okruhu :Šport. V piatok dominoval sledovanosti olympijský športový prenos zo semifinálového hokejového zápasu Slovenska s Fínskom (0:2). Aj napriek skorým ranným hodinám ho sledovalo až 405.000 divákov pri trhovom podiele 59,4 % v cieľovej skupine 12+, na webe rtvs.sk dosiahol až 372.676 pozretí. Diváci sledovali ráno aj preteky žien v biatlone s hromadným štartom (191.000, shr 28,5 %) a :Šport tak počas piatkového rána dominoval televíznemu vysielaniu. Hokejových fanúšikov prilákal k televíznym obrazovkám aj semifinálový hokejový duel Ruska so Švédskom, ktorý si pozrelo 214.000 divákov pri trhovom podiele 20 %.

Na snímke hokejisti Slovenska Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

"Najväčším víkendovým televíznym trhákom sa stal hokejový zápas Slovenska so Švédskom (4:0) o bronzovú medailu zo ZOH v Pekingu. Napínavý duel si v sobotu popoludní nenechalo ujsť až 936.000 divákov pri trhovom podiele 51,8 % v cieľovej skupine 12+ a až 55,9 % v komerčnej cieľovej skupine. Poslednú tretinu pritom sledovalo 1,096.000 milióna divákov. Tento športový prenos sa tak najsledovanejším programom dňa," uviedla RTVS v komuniké.

"Veľmi si cením priazeň divákov a teší ma, že nový športový televízny okruh si plní svoju funkciu, čoho dôkazom sú aj výsledky sledovanosti za uplynulé obdobie. Gratulujem slovenským športovcom k ich výkonom na zimných olympijských hrách v Pekingu a som úprimne rád, že ich snahu, vytrvalosť a nadšenie môžeme preniesť cez televízne obrazovky k našim divákom, inšpirovať tak ľudí a priviesť k športu nové mladé talenty,“ vyjadril sa generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Na snímke zľava hokejisti Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

V nedeľu popoludní bol najsledovanejším programom Záverečný ceremoniál ZOH v Pekingu. Na televíznom okruhu :Šport ho sledovalo 252.000 divákov pri trhovom podiele 15,5 % v cieľovej skupine 12+. Ranné olympijské hokejové finále medzi Ruskom a Fínskom si pozrelo 130.000 divákov pri trhovom podiele až 32,3 % v univerzálnej cieľovej skupine. Na webe dosiahol zápas 41.496 pozretí.

Viac o téme: Slovensko Peking ZOH 2022
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy