Médiá nešetrili ZOH v Pekingu: Zbohom navždy najhorším hrám zo všetkých!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

PEKING - Ohlasy zahraničných médií po skončení zimných olympijských hier v Pekingu:

New York Times (USA): "Záverečným ceremoniálom oslavuje Čína neradostný triumf. Peking 2022 bol obmedzený pandémiou, plný geopolitického napätia, opäť poškvrnený dopingovým obvinením a zatienený krízou na Ukrajine. Čína napriek tomu všetkému dodržala pri najkontroverznejších hrách za posledné roky časový program, pretože aspoň nedošlo k úplnej katastrofe."

Washington Post (USA): "Olympijské hry sa skončili. Mimoriadne športové a technické výkony boli vyvážené kontrolou informácií a odmietaním kritiky. Komunistická strana môže byť s výsledkom spokojná. Ale kto dúfal, že taká veľká akcia môže doviesť Čínu k otvorenejšiemu a menej represívnemu postoju, má málo dôvodov na oslavy."

USA Today (USA): "Najpodivnejšie, najkontroverznejšie a najnepriateľskejšie olympijské hry našej doby sa skončili - uzavreté pred vonkajším svetom a sprevádzané otázkami o porušovaní ľudských práv. Bolo to bizarných 17 dní. Nič podobné sme ešte nevideli. Hry budú hodnotené ako úspešné len vďaka tomu, že sa neskončili úplným problémom."

The Guardian (V.Brit.): "Zimné hry, ktoré boli absurdné, znepokojujúce a často neobyčajné. Smutný príbeh mladej ruskej krasokorčuliarky Kamily Valijevovej zostane v pamäti."

The Telegraph (V.Brit.): "Zbohom navždy najhorším hrám zo všetkých. Čína, Ujgurovia, Kamila Valijevová a Putin: Čo mala byť šou zimných športov, bol iba sled škandálov."

The Independent (V.Brit.): "Tieto zimné olympijské hry zostanú v pamäti, ale nie zo správnych dôvodov. Od politiky a ľudských práv cez doping po koronu - Peking 2022 zanecháva horkú pachuť."

L'Équipe (Fran.): "Čas sa zastavil. Covidové hry boli perfektne zorganizované a športovo úspešné. Ale budú navždy poznačené aférou Valijevovej."

Le Monde (Fran.): "Ovplyvnené diplomatickým bojkotom niektorých krajín a hrozbou epidémie prebehli XXIV. zimné hry kontrolovane a hladko."

Kurier (Rak.): "Koniec olympiády: Čína sa raduje, ale šport má smútok. Zimnými hrami sa z krajiny definitívne stala svetová športová veľmoc. Ale olympijský duch úplne vyprchal. MOV tým zostáva verný svojej línii".

NZZ (Švajč.): "Olympijské hry dostali na frak najviac od vrcholu studenej vojny. Reformy sú nevyhnutné."

Gazzetta dello Sport (Tal.): "Ciao olympiádo, Taliansko na teba čaká! Talianske zimné olympijské hry 2026 budú mať určite viac duše ako tie v Pekingu, kde chýbalo olympijské nadšenie."

La Stampa (Tal.): "Adieu Pekingu. Za štyri roky zažijeme konečne zase zimné olympijské hry na naozajstných horách."

Viac o téme: Čína Peking Olympiáda Médiá ZOH 2022
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy