VIDEO Bronzoví hrdinovia sú doma! Na oslavy historického úspechu prišlo niekoľko tisíc fanúšikov

Slovenská hokejová reprezentácia počas ich okružnej jazdy kabrioautobusom v uliciach Bratislavy pri príležitosti osláv po ich návrate s bronzovými medailami z XXIV. zimných olympijských hier (ZOH) 2022 v Pekingu.Slovenská hokejová reprezentácia počas ich okružnej jazdy kabrioautobusom v uliciach Bratislavy pri príležitosti osláv po ich návrate s bronzovými medailami z XXIV. zimných olympijských hier (ZOH) 2022 v Pekingu. Zdroj: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA - Slovenskí hokejisti oslávili zisk bronzových medailí na ZOH v Pekingu slávnostnou jazdou ulicami Bratislavy. Ukončili ju na Námestí SNP, kde ich privítalo niekoľko tisíc fanúšikov.

Oslavy bronzu slovenských hokejistov na Námestí SNP

Kabrioautobus s hokejistami vyrazil spred Arény Ondreja Nepelu do ulíc Starého mesta. Zamieril k nábrežiu, aby sa ešte vrátil smerom k Hlavnej stanici a o 16.30 dorazil na miesto, kde sa tradične konali oslavy všetkých úspechov hokejovej reprezentácie, vrátane zisku titulu majstrov sveta v roku 2002 v Göteborgu. O cenný kov z najväčšieho športového sviatku sa však hokejisti mohli s priaznivcami podeliť premiérovo.

Hráči po príchode rozdali prítomným šály s logom reprezentácie. Na pódiu nechýbali členovia realizačného tímu vrátane trénera Craiga Ramseyho. Veľkého aplauzu sa dočkal najlepší strelec turnaja Juraj Slafkovský so siedmimi gólmi. "Formu som si odložil na to správne podujatie. Užívam si to. Máme najlepších fanúšikov na svete," pozdravil 17-ročný útočník zaplnené námestie.

Bronz slovenských hokejistov prišlo Galéria fotiek (105) Zdroj: Športky/Ján Zemiar

Fanúšikom sa prihovoril aj prezident SZĽH Miroslav Šatan: "Ďakujeme, že ste prišli podporiť chlapcov. V prvých zápasoch na turnaji sme trochu nemali šťastie, ale potom sa to otočilo. Rád by som bol, aby ste si všetci vzali z chlapcov príklad. Chcem, aby ste bojovali ako oni, aby ste sa dokázali spojiť ako oni a boli rovnako úspešní."

Aj tak sme stále frajeri

Hokejisti si na pódiu spoločne s fanúšikmi zaspievali "Aj tak sme stále frajeri", znela aj pieseň "Mám ťa rád" od Karla Duchoňa, ktorú si bronzová partia hrala počas zápasov na ZOH.

"Je to nádherné, koľko ľudí prišlo s nami spoločne osláviť tento úspech. Vybojovali sme medailu aj pre nich. Som rád, že tu vidím toľko ľudí. Je to niečo neskutočné, čo sme dosiahli, som hrdý na nás všetkých," vyznal sa Miloš Kelemen.

Hráči priznali, že sami nečakali, že ich príde do ulíc privítať až toľko ľudí. "Niečo neuveriteľné. Nečakal som, že toľko ľudí nás príde podporiť. Keď som uvidel toľko ľudí na námestí, až mi slzy vyhŕkli. Nevedeli sme, akú to bude mať odozvu. Toto sme nečakali," povedal obranca Mislav Rosandič.

 

 

Na pódiu striekalo šampanské, bublinkovú sprchu schytal aj šéf SZĽH Šatan. "Nikdy som nič podobné nezažil. Toto môže byť iba na Slovensku. Ďakujem vám, že ste prišli," odkázal fanúšikom kapitán Hrivík. "Je to neskutočný pocit. Po ceste už cítiť únavu, no akonáhle sme sa postavili na pódium, hneď sa energia vrátila. Pokojne tu môžeme byť celú noc."

Libor Hudáček je zo slovenských hráčov jediný, kto už zažil medailové oslavy s fanúšikmi v uliciach. V roku 2012 bol súčasťou strieborného tímu na MS v Helsinkách. "Teraz je to trochu iné. Panuje však super atmosféra, snažíme sa to užívať," vyhlásil 31-ročný útočník, ktorý radí olympijský bronz z Pekingu medzi najväčšie úspechy v histórii slovenského hokeja: "Je to akoby sme doniesli zlato z majstrovstiev sveta. Verím, že ešte nejakú medailu o niekoľko rokov znova na Slovensko prinesieme."

Tlačová konferencia s bronzovými slovenskými hokejistami po prílete zo ZOH v Pekingu

Pred okružnou jazdou kabrioautobusom po Bratislave a oslavách s fanúšikmi na Námestí SNP sa o svoje pocity zo ZOH 2022 podelili aj obranca Martin Marinčin, útočník Pavol Regenda a najlepší brankár turnaja Patrik Rybár. 

Na otázky novinárov odpovedali aj najlepší strelec a najužitočnejší hráč turnaja Juraj Slafkovský, kapitán národného tímu Marek Hrivík a útočník Peter Cehlárik. 

Na úvod predstúpili pred novinárov tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay a generálny manažér národného tímu a prezident SZĽH Miroslav Šatan.

Prílet hokejovej reprezentácie na letisko Schwechat

Fanúšikovia spolu s novinármi čakali na prílet slovenských hokejistov z Pekingu už v obedných hodinách. V príletovej hale sa objavili až pár minút po 13-tej hodine. Ako bolo avizované, na mediálne rozhovory nebol čas, keďže na parkovisku ich už čakali zaparkované autobusy.

Predsalen počas nakladania batožiny sa hráči, ako aj hlavný kouč Craig Ramsay pristavil pri novinároch a zodpovedali zopár otázok. Ani fanúšikovia neodišli smutní, keďže bronzoví hokejisti rozdali niekoľko podpisov.

Od slovenských hraníc mali hokejoví hrdinovia z Pekingu aj policajný doprovod.

Hokejisti absolvujú po príchode do Bratislavy najskôr tlačový brífing a po 15.30 h bude nasledovať okružná jazda kabrioautobusu s hráčmi, ktorá vyvrcholí oslavami na pódiu na bratislavskom Námestí SNP.

Viac o téme: Miroslav Šatan Slovensko Craig Ramsay ZOH 2022 Juraj Slafkovský
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Športky/Ján Zemiar, Vlado Anjel
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy