VIDEO Miroslav Šatan velebil náš národný tím: Tento úspech plní úlohu zjednocovania ľudí!

Bronzoví medailisti z olympijského hokejového turnaja v Pekingu sa v utorok vrátili domov na Slovensko, kde ich čakalo veľkolepé privítanie. Následne autobus s hráčmi zamieril do Bratislavy, kde ich najprv čakali mediálne povinnosti a následne sa vydali nBronzoví medailisti z olympijského hokejového turnaja v Pekingu sa v utorok vrátili domov na Slovensko, kde ich čakalo veľkolepé privítanie. Následne autobus s hráčmi zamieril do Bratislavy, kde ich najprv čakali mediálne povinnosti a následne sa vydali n Zdroj: TASR/Jakub Kotian

BRATISLAVA - Slovenskí hokejisti oslávili zisk bronzových medailí na ZOH v Pekingu slávnostnou jazdou ulicami Bratislavy. Ukončili ju na Námestí SNP, kde ich privítalo niekoľko tisíc fanúšikov.

Kabrioautobus s hokejistami vyrazil spred Arény Ondreja Nepelu do ulíc Starého mesta. Zamieril k nábrežiu, aby sa ešte vrátil smerom k Hlavnej stanici a o 16.30 dorazil na miesto, kde sa tradične konali oslavy všetkých úspechov hokejovej reprezentácie, vrátane zisku titulu majstrov sveta v roku 2002 v Göteborgu. O cenný kov z najväčšieho športového sviatku sa však hokejisti mohli s priaznivcami podeliť premiérovo.

Hráči po príchode rozdali prítomným šály s logom reprezentácie. Na pódiu nechýbali členovia realizačného tímu vrátane trénera Craiga Ramseyho. Veľkého aplauzu sa dočkal najlepší strelec turnaja Juraj Slafkovský so siedmimi gólmi. "Formu som si odložil na to správne podujatie. Užívam si to. Máme najlepších fanúšikov na svete," pozdravil 17-ročný útočník zaplnené námestie.

Tento úspech plní úlohu unifikátora

Na tlačovej konferencii bol prítomný aj prezident SZĽH Miroslav Šatan. Ten prezradil, že výraznejšie oslavy bronzovej medaily ho ešte len čakajú, no vyjadril veľkú spokojnosť s predvedeným výkonom nášho národného mužstva. 

"Som rád, že som po desiatich rokoch urobili úspech pre slovenský hokej a že ľudia sa znovu tešia. Tento úspech plní úlohu unifikátora a aj keď ľudia majú rôzne problémy, tak na to vedia na chvíľku zabudnúť. Teším sa, že chlapci podali takéto výkony a urobili radosť ľuďom," vyhlásil Miroslav Šatan na tlačovej konferencii.

Viac o téme: Miroslav Šatan Slovensko Craig Ramsay ZOH 2022
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Športky/Ján Zemiar
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy