VIDEO Slovenský gólostroj Slafkovský po životnom úspechu: Na gól z bufetu už nikdy nezabudnem!

Bronzoví medailisti z olympijského hokejového turnaja v Pekingu sa v utorok vrátili domov na Slovensko, kde ich čakalo veľkolepé privítanie. Následne autobus s hráčmi zamieril do Bratislavy, kde ich najprv čakali mediálne povinnosti a následne sa vydali nBronzoví medailisti z olympijského hokejového turnaja v Pekingu sa v utorok vrátili domov na Slovensko, kde ich čakalo veľkolepé privítanie. Následne autobus s hráčmi zamieril do Bratislavy, kde ich najprv čakali mediálne povinnosti a následne sa vydali n Zdroj: TASR/Jakub Kotian

BRATISLAVA - Juraj Slafkovský si podľa vlastných slov musí dávať pozor, aby mu po ZOH 2022 nestúpla sláva do hlavy. Na olympijskom hokejovom turnaji sa stal najproduktívnejším hráčom i najlepším strelcom, získal ocenenie pre najužitočnejšieho hráča a výrazne pomohol slovenskej reprezentácii k zisku historického bronzu.

"Je dôležité držať sa pri zemi, od mala mi to pripomínajú rodičia, starší hráči a všetci, ktorí mi chcú pomôcť v kariére," povedal 17-ročný útočník na tlačovej konferencii v Bratislave po príchode z pekinských hier.

Slová talentovaného krídelníka, ktorý svojím streleckým kúskom napodobnil úspech vtedy 19-ročného Miroslava Šatana zo ZOH 1994 v Lillehammeri, potvrdil aj kapitán bronzového tímu Marek Hrivík: "Slafkovský toho má veľa pred sebou, klobúk dole pred tým, čo nám na olympiáde ukázal. Má správne nastavené hodnoty a nebojí sa toho, že by nezostal pri zemi."

Najdôležitejší bol gól z bufetu

Slafkovský označil otvárací gól zápasu o bronz proti Švédom (4:0) za svoj najpodstatnejší presný zásah na turnaji: "Najdôležitejší je pre mňa asi gól, o ktorom som povedal, že bol z bufetu. Padol so šťastím, no v zápase o bronz, takže naň budem najviac spomínať."

 

 

Kľúčový zápas turnaja podľa Cehlárika

Slovenská reprezentácia sa na februárových ZOH stala len druhou krajinou, ktorá sa prebojovala z olympijskej kvalifikácie až k cennému kovu. Predtým sa to podarilo len strieborným Nemcom na ZOH 2018 v Pjongčangu. Nádeje na historický úspech začali svitať po dramatickej štvrťfinálovej výhre 3:2 nad USA po samostatných nájazdoch.

Autor štyroch bodov (2+2) Peter Cehlárik označil toto stretnutie za najdôležitejší duel na turnaji: "Najemotívnejší moment pre mňa bol Marekov vyrovnávajúci gól vo štvrťfinále proti USA. Postup do semifinále bol najvýznamnejší krok, ktorý sme na turnaji spravili."

Slovenská hokejová reprezentácia počas Galéria fotiek (113) Zdroj: SITA/Branislav Bibel

Bronzoví hokejisti absolvovali jazdu ulicami Bratislavy a zakončili ju oslavami na námestí SNP. Práve tie sú podľa nich tým pravým zavŕšením ZOH, keďže v Pekingu oslavy zužovali prísne protipandemické opatrenia a nemohli si tak svoj triumf vychutnať naplno.

Podľa kapitána Hrivíka však všetkých hráčov čaká následne rýchly návrat do reality: "Každý si užije jeden, dva voľné dni s rodinami a potom naspäť do klubov. Je to špecifická situácia, niektorých čaká play off, iných ešte zápasy základnej časti."

Viac o téme: Slovensko Peter Cehlárik Oslavy Peking ZOH 2022 Juraj Slafkovský
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/Jakub Popelka
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy