Trenčínu nestačil záverečný tlak ani na bod: Baranov zachránil dvojgólový Urbánek

Na snímke zľava Jakub Urbánek (HC ‘05 Banská Bystrica) sa teší so spoluhráčmi po druhom góleNa snímke zľava Jakub Urbánek (HC ‘05 Banská Bystrica) sa teší so spoluhráčmi po druhom góle Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

TRENČÍN - Hokejisti HC ´05 Banská Bystrica zvíťazili v dohrávke 15. kola Tipos extraligy na ľade HK Dukla Trenčín 2:1. Oba góly "baranov" strelil v 2. tretine Jakub Urbánek, za domácich znížil v tretej časti Denis Hudec.

HK Dukla Trenčín - HC ´05 Banská Bystrica 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Góly: 48. Hudec (J. Švec, Rehuš) - 21. Urbánek (Šoltés, Berger), 24. Urbánek (Cardwell, Šoltés). Rozhodovali: Baluška, Stano - Vyšný, Tvrdoň, vylúčení: 5:7 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 822 divákov.

Trenčín: Valent - Chovan, Kudla, Martiška, Starosta, Lemcke, Nemčík, Žiak - Berisha, Mahbod, Duda - Minárik, Sojčík, Bezúch - Tybor, Valach, Honzek - Hudec, Rehuš, J. Švec - Krajčovič

Banská Bystrica: Weninger - Cardwell, Bačik, Björkund, Ďatelinka, Kostromitin, Crevier-Morin, Bača - Urbánek, Berger, Šoltés - Bubela, Paukovček, Michaud - Vašaš, Tamáši, Kabáč - Melcher, Sojka, Jendroľ

Od úvodu sa hral rušný hokej, ktorému nechýbal náboj ani gólové príležitosti. Už v 2. minúte mohol skóre otvoriť Chovan, ale prečíslenie nezakončil ideálne. Iskrilo sa po potýčkach Dudu s Ďatelinkom aj Mahboda s Kostromitinom, ale bezgólové skóre nezmenila ani presilovka Trenčína v 13. minúte. Protiútok hostí gólom nezakončil Michaud.

Na snímke zľava Lukáš Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Banskobystričania si do 2. tretiny preniesli 46 sekúnd z presilovky, počas ktorej si vytvorili tlak a sekundu po nej sa z ostrého uhla presadil Urbánek - 0:1. Ten istý hráč zakončil tlak hostí v 24. minúte, keď využil zakrytý výhľad brankára Valenta a vo svojom štvrtom zápase za "baranov" strelil štvrtý gól - 0:2. "Vojaci" odpovedali príležitosťami Minárika a Bezúcha, ale bez gólového efektu.

Trenčania vstúpili do tretej časti s cieľom vyrovnať. Počas vylúčenia Björkunda ešte kontaktný gól nestrelili, no v 48. minúte Hudec upravil na 1:2. Viac im však brankár hostí Weninger nedovolil. V 51. minúte Šoltés v ofenzívnej akcii Banskobystričanov trafil iba do masky brankára Valenta, úspešný nebol na opačnej strane ani Lemcke. Trenčania v závere stiahli brankára, ale ani počas hry šiestich proti piatim sa skóre nezmenilo.

V Poprade rozhodovali samostatné nájazdy

Hokejisti domáceho HK Poprad zvíťazili v utorkovom derby nad HK Spišská Nová Ves 3:2 po nájazdoch v rámci dohrávky 15. kola Tipos extraligy.

HK Poprad - HK Spišská Nová Ves 3:2 pp a sn (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 15. Livingston (Arniel, Drgoň), 28. Matej Paločko (Petráš), rozh. nájazd Drgoň - 41. Novák (Salituro), 44. Hamráček (Kuru, Podlipnik). Rozhodovali: D. Konc st., Moller - D. Konc ml., Jedlička, vylúčení: 3:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1000 divákov.

Poprad: Valluš - Brejčák, Drgoň, Hudec, Ulrych, Rymsha, Demo – Livingston, Arniel, Ully – Svitana, Mlynarovič, D. Bondra – Mešár, Bjalončík, Petráš – Matej Paločko, Jevoš, Valigura

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Atwal, Malina, Romaňák, Beaudry, Ordzovenský, Podlipnik, Česánek – Giľák, Salituro, Ahström – Nieminen, Kuru, Rapáč – Štrauch, Vartovník, Hamráček – Tomala, Vrábeľ, Novák

V spišskom derby sa hralo o "šesť" bodov a obe mužstvá tomu prispôsobili svoju hru. Popradčania i Spišiaci preto pozorne bránili od úvodných minút, po prvej tretine svietil na informačnej tabuli pomer striel 3 ku 2 v prospech domácich. Na prvý gól sa čakalo do 15. minúty a padol do siete hostí. Na trestnej lavici pykal za zdržovanie hry obranca "rysov" Ordzovenský, keď sa Livingston prezentoval pohotovým tečom Arnielovej strely - 1:0. Hostia po buly v stredovom kruhu takmer vyrovnali. Vartovníkovi ale nesadol puk ideálne a Valluš si tak pripísal úspešný zákrok. Následne sa v Poprade dlhšie nehralo kvôli nezrovnalostiam na časomiere. Napokon sa upravoval odohraný čas. Oproti tomu, ktorý svietil na tabuli, sa skrátil o jednu minútu a dve sekundy.

Aj v druhej tretine sa na ľade viac bojovalo ako hralo. Do dvojgólového trháku šli "kamzíci" v 28. minúte. Petráš naskočil z trestnej lavice do rozbehnutej akcie Popradu. Jeho strelu vyrazil Melicherčík iba pred Mateja Paločka, ktorý poslal puk do odkrytej časti bránky - 2:0. Spišiaci sa ani po dvoch odohraných tretinách nedostali v počte striel vyslaných na Valluša cez číslo 10. Podľa časomiery poslali puk na popradskú bránku iba sedemkrát.

Nový náboj dostal zápas po druhom návrate z kabín. Hostia skórovali už po 26 sekundách hry. Prečíslenie Spišiakov zakončil výstavnou strelou Novák - 2:1. Poprad prišiel o náskok, ktorý si budoval počas dvoch tretín, v priebehu necelých štyroch minút. V 44. minúte ušiel domácej obrane po krídle rýchlonohý Hamráček a po jeho blafáku sa začínalo odznova. Rozbehnutých hostí pribrzdil faul Česánka na domáceho Paločka. Zápas pokračoval v predĺžení. Viac z hry v ňom mali Popradčania, ale Arniel ani Dávid Bondra svoje príležitosti nepremenili. V samom závere mohol domáce tribúny zmraziť Hamráček, ale netrafil odkrytú časť popradskej bránky.

V samostatných nájazdoch sa za Poprad presadili Drgoň s Arnielom, na opačnej strane Valluš za svoj chrbát puk nepustil. Poprad tak získal extra bod navyše.

Viac o téme: HC ´05 Banská Bystrica HK Dukla Trenčín Jakub Urbánek