FOTO Kličkovci bránia svoju krajinu so zbraňou v ruke: Nemám na výber, musím to urobiť!

Vladimir KličkoVladimir Kličko Zdroj: SITA

KYJEV - Bývalí ukrajinskí profesionálni boxeri Vitalij a Vladimir Kličkovci chránia domovinu pred ruskou inváziou so zbraňou v ruke. Niekdajší majstri sveta v superťažkej hmotnostnej kategórii a členovia Siene slávy sú odhodlaní brániť Kyjev, ktorého starosta je od roku 2014 starší zo slávnej bratskej dvojice Vitalij.

Rusko spustilo inváziu vo štvrtok. "Už teraz je to krvavá vojna. Nemám na výber, musím to urobiť. Budem bojovať," vyhlásil 50-ročný Vitalij Kličko v relácii televízie ITV "Dobré ráno Británia". Jeho o päť rokov mladší brat sa už začiatkom februára v Kyjeve prihlásil do ukrajinskej záložnej armády. "Ruský prezident Vladimir Putin používa vojnovú rétoriku a netají sa ambíciou zničiť ukrajinský štát a zvrchovanosť jeho národa. Za slovami nasledujú rakety a tanky. Prišli k nám deštrukcia a smrť. Budeme sa brániť celou našou silou a budeme bojovať za slobodu a demokraciu," napísal Vladimir Kličko na sociálnej sieti Linkedin.

Krajan a nasledovník Kličkovcov na poste svetového šampióna superťažkej váhy Oleksandr Usyk sa takisto nachádza na Ukrajine: "Niektorí mi písali, že som utiekol. Nie je to pravda, bol som pracovne v Londýne, ale už som naspäť doma. Priatelia, musíme sa spojiť, pretože žijeme ťažké časy. Som skutočne rozcítený a obávam sa o moju krajinu, o našich ľudí. Priatelia, musíme zastaviť túto vojnu - my všetci spoločne."

Viac o téme: Vladimir Kličko Ukrajina Vitalij Kličko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/Natia Seskuria
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy