VIDEO Oktagon má nového šampióna! Kincl mal jasne navrch, Pirát uznal porážku

Novým MMA šampiónom organizácie Oktagon v strednej váhe sa stal Patrik KinclNovým MMA šampiónom organizácie Oktagon v strednej váhe sa stal Patrik Kincl Zdroj: Facebook/OKTAGON MMA

PRAHA - Novým MMA šampiónom organizácie Oktagon v strednej váhe sa stal Patrik Kincl, ktorý porazil držiteľa dočasného pásu Samuela Krištofiča zo Slovenska 3:0 na body. Galavačer Oktagon 31 sledovalo v pražskej O2 aréne viac ako desaťtisíc divákov.

Favorizovaný Kincl mal úvodné tri kolá jasne navrch, potom bol síce aktívnejší Krištofič, český bojovník ale nakoniec vyhral u všetkých bodových rozhodcov.

"Myslím si, že zápas som mal pod kontrolou. V poslednom kole som si hovoril, že je to titulák, dám mu trochu čuchnúť, ale bol to super zápas," povedal tridsaťdvaročný Kincl, na ktorého Krištofič pred duelom výrazne slovne útočil. "Paradoxne mi to pomohlo. Pôvodne to bol zápas, ktorý som mal tendenciu ľahko podceniť, ale jeho reči ma nabudili, aby som do toho dal v tréningu maximum," priznal.

Krištofič po súboji uznal porážku. "Bol lepší. Vedel som, že nebude chcieť zápasiť v postoji a som naštvaný, že som sa s tým nevyrovnal, pretože sme sa na to pripravovali," uviedol slovenský bojovník.

KO za 13 sekúnd

V hlavnom predzápase večera porazil Holanďan Losene Keita na body Ronalda Paradeisera zo Slovenska a získal dočasný titul organizácie v ľahkej váhe.

Rekordne rýchle k.o., si v O2 aréne pripísal Litevec Naglis Kanišauskas, pretože porazil Jakuba Beleho už po trinástich sekundách. V prvom kole ukončil súboj so Zdeňkom Polívkom Francúz Alex Lehoré, rovnako ako Slovák Vlasto Čepo duel s Brazílčanom Alexandrem Silvom alebo Jakub Bahník zápas s Britom Jonathanom Cucciniellom.

Na akcii sa pôvodne mala predstaviť aj popredná česká MMA bojovníčka Lucie Pudilová. Potom, čo jej brazílska súperka Priscila de Souzaová nedokázala splniť váhový limit, bol ale zápas jedinej Češky, ktorá sa predstavila vo svetovej organizácii UFC, zrušený.

Oktagon 31, výsledky - hlavná karta:

stredná váha (do 84 kg - titulový zápas):
Patrik Kincl (ČR) - Samuel Krištofič (SR) /Kincl na body/
ľahká váha (do 70 kg - titulový zápas):
Losene Keita (Hol.) - Ronald Paradeiser (SR) /Keita na body/
stredná váha (do 84 kg):
Alex Lohoré (Fr.) - Zdeněk Polívka (ČR) /Lohoré v 1. kole na TKO/
stredná váha (do 84 kg):
Vlastislav Čepo (SR) - Alexandre Silva (Braz.) /Čepo v 1. kole na KO/

predeliminácie:

do 75 kg:
Michaeel Diega Scheck (Nem.) - Radek Roušal (ČR) /Scheck na body/
do 73 kg:
Vladimír Lengál (ČR) - Michael Nepraš (ČR) /Lengál v 3. kole na TKO/
ľahká váha (do 70 kg):
Jakub Bahník (ČR) - Jonathan Jay Cucciniello (Ír.) /Bahník v 1. kole na TKO/
stredná váha (do 84 kg):
Naglis Kanišauskas (Lit.) - Jakub Běle (ČR) /Kanišauskas v 1. kole na KO/
welterová váha (do 77 kg):
Max Handanagič (Bos.) - Denis Farkaš (SR) /Handanagič v 3. kole na submisiu/
ľahká váha (do 70 kg):
Luděk Greguš (ČR) - Marek Luštiak (SR) /Greguš v 2. kole na TKO/

Viac o téme: MMA Oktagon Patrik Kincl Samuel Pirát Krištofič Ronald Paradeiser Alex Lohoré Vlasto Čepo Losene Keita Alexandre Silva Zdeněk Polívka
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/OKTAGON MMA
  • Zdroj: ČTK, TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy