VIDEO Slovnaft Cup so samými novinkami! V tomto je jedinečnosť tejto súťaže

Na snímke prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján KováčikNa snímke prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Domáca pohárová futbalová súťaž nesie jubilejným desiatym rokom názov Slovnaft Cup. Slovenský futbalový zväz (SFZ) pri tejto príležitosti predstavil nové logo. V spolupráci s novým partnerom, stávkovou spoločnosťou betRing, budú fanúšikovia hlasovaním v jarnej časti rozhodovať o majiteľovi "Zlatých treniek" pre najužitočnejšieho hráča kola.

V úvodnom ročníku pod názvom Slovnaft Cup (2011/2012) hralo 52 mužstiev, v tejto sezóne sa zapojilo 226 tímov. Najviac účastníkov mal pohár v ročníku 2018/2019, keď súperilo 232 klubov.

"Partnerstvo so Slovnaftom výrazne pozdvihlo súťaž, ktorá spája amatérsky a profesionálny futbal, a v tom je jej jedinečnosť. Dnes patrí medzi najprestížnejšie podujatia na Slovensku. Teší sa veľkému záujmu futbalových klubov aj fanúšikov. Svedčí o tom každoročný nárast prihlásených mužstiev. Z prvotných pár desiatok tímov majú dnes o pohárovú súťaž záujem viac ako dve stovky klubov. Preto som rád, že sme v neľahkej dobe našli ďalšieho partnera, ktorý posunie význam Slovnaft Cupu na ešte vyššie poschodia," povedal prezident SFZ Ján Kováčik a na stredajšej tlačovej konferencii vyzdvihol aj vysielanie pohárových zápasov na celoštátnej televíznej stanici JOJ Šport.

 

 

V lete 2021 dostal SC novú vizuálnu identitu. "V logu sa snúbia dynamika futbalu, stabilita pohárovej súťaže a verného partnerstva zo strany Slovnaftu, ako aj dizajnové spracovanie originálnej trofeje, vytvorenej pri príležitosti polstoročnice súťaže," uviedol Ján Predanocy, manažér Maloobchodného predaja a prevádzky, SLOVNAFT, a.s.

"Slovnaft Cup je jedinečná súťaž Spája všetky úrovne slovenského futbalu, a práve to jej dáva najsilnejší punc atraktivity. Chceli by sme priniesť ešte väčšiu interakciu s futbalovými fanúšikmi a spoločnými silami so SFZ, Slovnaftom a klubmi posúvali úroveň pohára čoraz vyššie," dodal Miroslav Baranec, výkonný riaditeľ spoločnosti SZRT Slovakia, ktorá prevádzkuje portál betRing.sk. Fanúšikovia budú o nositeľovi "Zlatých treniek" rozhodovať hlasovaním na facebookovom profile súťaže.

 

 

Päťdesiaty tretí ročník SP je v osemfinálovej fáze. V štyroch utorňajších stretnutiach uspeli fortunaligisti Slovan Bratislava, Senica, Zlaté Moravce-Vráble a Trnava. Aj tri stredajšie duely Šamorín - Skalica, Vranov - Pohronie a Trenčín - Humenné môžu priaznivci vidieť v priamych prenosoch. Dvojice štvrťfinále určí štvrtkový žreb, zoznam účastníkov skompletizuje 9. marca víťaz súboja medzi Žilinou a Komárnom.

Viac o téme: Slovensko Ján Kováčik SFZ Slovnaft Cup
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/Martina Kriková
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy