VIDEO Nechápem to, rozhodca sa sedem minút špára v uchu: Bývalý reprezentačný kouč Česka zúril!

Petr Rada a Ladislav KrejčíPetr Rada a Ladislav Krejčí Zdroj: Profimedia

PRAHA - Tréner jabloneckých futbalistov Petr Rada po prehre 3:4 po predĺžení v semifinále Českého pohára na Sparte opäť skritizoval projekt videorozhodcu. Bývalého kouča českej reprezentácie nahnevalo, že rozhodcovia neúmerne dlho skúmali situáciu pri vyrovnávajúcom góle Severočechov na 2:2 a kvôli tomu nakoniec nastavili nezvyčajných 11 minút. Radovi sa zdá, že futbalový zápas kvôli videorozhodcom už začína trvať dlhšie ako hokejový.

V 50. minúte jablonecký Miloš Kratochvíl vyrovnal na 2:2 a potom rozhodcovia dlhé minúty preskúmavali, či sa jedná o regulárny gól. K monitoru okrem arbitra Tomáša Klímu dorazil netradične aj jeden z asistentov.

Rozhodca sa sedem minút špára v uchu

"Rozhodca sa sedem minút špára v uchu, či mu nezaľahol bubienok. Je to pre mňa úplne fascinujúce, pretože toto môže rozhodnúť počas minúty. Rozhodca sa ide pozrieť na video a povolá si čiarového, aby tam nebol sám, aby ho niekto nebuchol," uviedol na tlačovej konferencii Rada.

"Nevidel som čiarového, aby šiel k hlavnému. Asi mu bola zima, tak sa šiel prebehnúť. Nechápem to, tadiaľ futbal nevedie. Mohol povolať k videu aj tretieho a mohli dať mariáš," vyhlásil ironicky bývalý kouč českej reprezentácie.

V dlhom jedenásťminútovom nastavení jeho zverenci inkasovali vyrovnávací gól na 3:3 a v predĺžení potom Sparta otočila stav. "Pri vyrovnávajúcom góle nemám hráčom čo vytknúť, pretože to roh nebol. Z môjho pohľadu a tých záberov, ktoré sú, sme mali ísť od našej brány von. Hráčov som musel v kabíne upokojovať," vyhlásil Rada, ktorý je dlhodobo odporcom videa vo futbale .

Video preňho neexistuje

"Kým budem žiť a robiť futbal, video pre mňa neexistuje. Rozhodcovia sú alibisti, čiaroví nezdvíhajú ofsajd a hráči sa môžu zraniť. Už sa mi zdá, že aj hokej sa hrá kratšiu dobu. Keď sem pôjdu deti na futbal, tak tu nabudúce zamrznú. Byť tu o 20 minút dlhšie, tak rodičia povedia, že nabudúce už nemôžeš, pretože sa bude hrať do desiatej večer. Ale viete čo, toto všetko sú maličkosti oproti tomu, že na Ukrajine je vojna," doplnil Rada.

Svoj tím inak za výkon na Letnej chválil. "Hráčom som poďakoval, vonku sme dali tri góly. Doteraz sme veľa gólov nedostávali, dnes tri. Bol to futbal ako na hojdačke. Viedli sme, potom prehrávali, potom viedli a potom sme ťahali za kratší koniec. Mrzí nás to, boli sme blízko," povedal Rada, ktorý pred angažmánom v Jablonci trénoval na Sparte.

Viac o téme: AC Sparta Praha Pavel Vrba Petr Rada FK Jablonec
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Isport.tv, YouTube
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy