Slovenskí curleri vstúpili do pekinského turnaja víťazne: Na úvod s hladkým víťazstvom proti USA

Slovenský reprezentant v curlingu na vozíku Radoslav Ďuriš počas tréningu na zimných paralympijských hrách v PekinguSlovenský reprezentant v curlingu na vozíku Radoslav Ďuriš počas tréningu na zimných paralympijských hrách v Pekingu Zdroj: TASR/AP/Dita Alangkara

PEKING - Slovenskí curleri na vozíku vstúpil úspešne do súťaží na ZPH 2022 v Pekingu, keď v sobotu zdolali v 1. kole USA 9:3. O triumfe rozhodli už v úvodných dvoch endoch, po ktorých viedli 6:0.

Večer miestneho času sa bude hrať druhé kolo, ale slovenská reprezentácia v ňom bude mať voľno. Nastúpi až v nedeľu ráno o 2.35 SEČ proti Nórsku.

"S Američanmi máme na ZPH víťaznú bilanciu. Porazili sme ich v Soči 2014, aj v Pjongčangu 2018, tak som pred zápasom svojim zverencom prízvukoval, že tieto dobré zvyky by bolo vhodné udržať," povedal pre web Slovenského paralympijského výboru po zápase reprezentačný tréner František Pitoňák.

Rozhodujúci bol druhý end

"Síce výsledok je napokon jednoznačný, ale zápas sa pre nás nezačal najlepšie. Hneď prvé štyri kamene mali Američania v kruhoch. Ale túto situáciu naši hráči vzápätí napravili a v momente sme získali dva body. Rozhodujúci bol potom druhý end, lebo vedenie 6:0 už bolo veľmi povzbudivé. A hoci Američania v ďalších bodovali, zvládli sme to výborne a nedovolili sme im zdramatizovať záver," dodal. 

"Som rád, že sme zvládli prvý zápas. Dúfam, že nám dodá dobrú náladu a budeme takto pokračovať. V druhom ende nám súper pustil štyri kamene a tam sa to zlomilo. Aj keď znížili, nestrácal som optimizmus, lebo sme dobre hádzali kamene," povedal skip tímu Radoslav Ďuriš.

výsledok - curling na vozíku:
SLOVENSKO - USA 9:3

Viac o téme: Slovensko USA Curling Peking Paralympiáda František Pitoňák ZPH 2022 Radoslav Ďuriš
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy