VIDEO Vlhová získala v super-G ďalšie body: Shiffrinová sa odpútala na čele celkového poradia

Petra VlhováPetra Vlhová Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovat

LENZERHEIDE - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotnom super-G vo švajčiarskom Lenzerheide napokon konečné 18. miesto. Jej hlavná súperka v boji o veľký krištáľový glóbus Mikaela Shiffrinová skončila druhá a odpútala sa od nej na čele celkového poradia Svetového pohára. Zvíťazila Francúzka Romane Miradoliová, malý glóbus pre prvenstvo v disciplíne si vybojovala Talianka Federica Brignoneová, ktorá obsadila 9. priečku.

Zvíťazila Francúzka Romane Miradoliová, malý glóbus pre prvenstvo v disciplíne si vybojovala Talianka Federica Brignoneová, ktorá obsadila 9. priečku.

Technická trať, ktorú postavil tréner Petry Vlhovej Mauro Pini, robila viacerým pretekárkam problémy. Prvé tri lyžiarky do cieľa nedorazili, iné nabrali výraznú stratu. Vlhová vyrazila na zjazdovku s číslom 14. Vyhla sa výrazným chybám, no od vedúcej Miradoliovej mala napriek tomu značný odstup +3,31 s.

Shiffrinová sa vrátila na svahy po neúspešnej olympiáde a ukázala výborný výkon. Štartovala hneď za Vlhovou s pätnástkou a náročná trať jej sedela. Do cieľa prišla s mankom 38 stotín sekundy za Miradoliovou a nad výsledkom preukázala spokojnosť. V super-G si pripísala v tejto sezóne tretie pódiové umiestnenie.

Dvadsaťsedemročná Miradoliová si pripísala vôbec prvý triumf v kariére. Doteraz nestála v kategórii dospelých ani na stupňoch víťazov. "Neverím tomu, je to šialené. V hornej časti trate som nemala dobrý pocit z jazdy, tak som potom do toho išla agresívne. Iba som sa snažila vydať zo seba to najlepšie," tešila sa Francúzka podľa DPA.

Mikaela Shiffrinová Galéria fotiek (22) Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

Tretiu priečku obsadila aj pred zrakom svojho krajana a dvadsaťnásobného grandslamového šampióna v tenise Rogera Federera Lara Gutová-Behramiová s odstupom +0,88.

Brignoneovej pomohol k zisku glóbusu výpadok krajanky Eleny Curtoniovej a absencia krajanky Sofie Goggiovej na štarte. "Je skvelé zaistiť si krištáľový glóbus, hoci to dnes z mojej strany nebola dobrá jazda," priznala Brignoneová.

Svetový pohár žien vo švajčiarskom Lenzerheide - super-G: 1. Romane Miradoliová (Fr.) 1:19,87 min, 2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,38 s, 3. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) +0,88, 4. Marta Bassinová (Tal.) +0,90, 5. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,94, 6. Tessa Worleyová (Fr.) +1,37, 7. Kira Weidlová (Nem.) +2,02, 8. Michelle Gisinová (Švaj.) +2,04, 9. Federica Brignoneová (Tal.) a Laura Gauchová (Fr.) obe +2,20, ... 18. Petra VLHOVÁ (SR) +3,31

Celkové poradie SP (po 30 z 37 pretekov): 1. Shiffrinová 1106 bodov, 2. VLHOVÁ 1039, 3. Sofia Goggiová (Tal.) 851, 4. Brignoneová 851, 5. Sara Hectorová (Švéd.) 682, 6. Corinne Suterová (Švajč.) 657

Poradie v super-G (po 8 z 9 pretekov): 1. Brignoneová 506, 2. Elena Curtoniová (Tal.) 374, 3. Goggiová 332, 40. VLHOVÁ 26

Viac o téme: Roger Federer Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová LENZERHEIDE Federica Brignoneová Lara Gutová-Behramiová Super-G Mauro Pini Romane Miradoliová