Parahokejistom nevyšiel v Pekingu ani druhý zápas: S Talianskom prehrali po nájazdoch

Slovenský parahokejista Miloš VečerekSlovenský parahokejista Miloš Večerek Zdroj: TASR/AP/Dita Alangkara

PEKING - Slovenskí reprezentanti v parahokeji prehrali vo svojom druhom zápase na zimných paralympijských hrách 2022 v Pekingu s Talianskom 1:2 po nájazdoch. V B-skupine tak zaknihovali druhú prehru, keď v sobotu nestačili na domácu Čínu 0:7.

Slováci viedli po góle Dávida Kormana 1:0 po druhej tretine, Taliani ale v tretej tretine dokázali vyrovnať. V nájazdoch Martin Joppa vyrovnal na 1:1 a Marián Ligda dal na 2:1, ale Taliani dokázali dvoma úspešnými pokusmi strhnúť duel na svoju stranu. Slovenskí parahokejisti sa v základnej skupine stretnú ešte s Českom (utorok 8. marca).

ZPH 2022 v Pekingu - parahokej - B-skupina:
Taliansko - SLOVENSKO 2:1 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 40. Rosa (Larch), roz. nájazd Larch - 30. Korman (Stašák)

hlasy (zdroj: SPV):

Marián Ligda, kapitán SR: "Taliani sú súper, s ktorým sa dobre poznáme. Dávali sme si pozor jedni aj druhí na kľúčových hráčov. V takýchto zápasoch rozhodujú detaily a nájazdy sú už hop alebo trop. Aby sme to dotiahli do úspešného konca v normálnom hracom čase, bolo potrebné dodržať to, čo sme si povedali. Ale chýbali už aj sily v dôsledku včerajšieho náročného duelu. Bol to však napínavý zápas a my sme si ho užili do bodky. Do posledného zápasu určite pôjdeme s tým, že chceme vyhrať a zamiešať karty. Ešte nič nie je stratené."

Martin Joppa, reprezentant SR: "Taliani dnes boli zdolateľní, o to je to väčšia škoda. Nemusíme riešiť nájazdy, to je lotéria a im to vyšlo. Skôr nás mrzí tretia tretina. Proste došli nám sily. Včera to bol náročný zápas, dnes tiež. A povedali sme si niečo iné pred treťou tretinou ako sme robili. Bohužiaľ, padol tam ten gól, ale my sme im to dovolili. Teraz sa musíme poriadne zregenerovať a oddýchnuť si po dvoch ťažkých zápasoch a potom verím, že môžeme potrápiť Čechov."

David Korman, strelec gólu SR: "Nemali sme sa tak uponáhľať v tretej tretine. Asi sme príliš chceli dať druhý gól a rozhodnúť to. Radšej sme to mali lepšie brániť. Začali sme prepadať a súper to využil. Teraz potrebujeme hlavne oddych a regeneráciu, lebo včera proti Číne to bolo veľmi tvrdé, ja osobne som bol strašne dobitý."

Viac o téme: Taliansko Slovensko Paralympiáda Parahokej Martin Joppa Marian Ligda ZPH 2022 David Korman
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy