Novosibirsk sa v KHL ujal vedenia v sérii s Ufou: Čajkovský asistoval pri víťaznom góle

Michal ČajkovskýMichal Čajkovský Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

MOSKVA - Slovenský hokejový obranca Michal Čajkovský asistoval pri rozhodujúcom góle, ktorým Sibir Novosibirsk zdolal v treťom súboji 1. kola play off KHL Salavat Julajev Ufa 2:1 po predĺžení. Sibir sa ujal vedenia v sérii 2:1 na zápasy.

Rozhodujúci gól padol v 44. minúte predĺženia a postaral sa o neho Valentin Pianov. Čajkovský si zapísal pri góle druhú asistenciu. V play off má na konte už dve.

Dinamo Minsk prehralo aj tretí duel série s SKA Petrohrad, tentokrát 2:3. Rozhodujúci gól inkasovalo od Nikitu Guseva 44 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času v presilovej hre. Na trestnej lavici v tom čase sedel slovenský útočník Libor Hudáček. Slovenský brankár Patrik Rybár sedel iba na lavičke Minsku.