Čajkovského gól k výhre nepomohol: Novosibirsk je na pokraji vypadnutia

Gólová radosť Michala ČajkovskéhoGólová radosť Michala Čajkovského Zdroj: Profimedia

MOSKVA - Slovenský hokejový obranca Michal Čajkovský skóroval v utorkovom zápase KHL, no ani jeho gól nezabránil prehre domáceho Sibiru Novosibirsk vo štvrtom dueli 1. kola play off so Salavatom Julajev Ufa 3:6. Sibir prehráva v sérii hranej na štyri víťazné zápasy už 1:3.

Darilo sa aj Petrovi Cehlárikovi, ktorý si pripísal asistenciu, no Avangard Omsk podľahol Ak Bars Kazaň 2:3 po predĺžení. V sérii vedie Cehlárikov tím 3:1.

O svojom postupe naopak rozhodli hokejisti SKA Petrohrad, ktorí vyhrali štvrtý zápas proti Dinamu Minsk 4:3. Sériu vyrovnalo Dinamo Moskva, rozhodujúci gól na 3:2 vsietil až v 15. minúte predĺženia obranca Vjačeslav Vojnov.

štvrťfinále konferencie - 4. zápasy:

Dinamo Minsk - SKA Petrohrad 3:4 (0:0, 1:1, 2:3)
Góly: 32. a 60. Stromwall, 42. Almquist - 37. Kuzmenko, 47. Gusev, 51. Chusnutdinov, 53. Švec-Rogovoj
/stav série: 0:4, Petrohrad postúpil do štvrťfinále/

Severstaľ Čerepovec - Dinamo Moskva 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 12. Rogov, 46. Press - 37. Mironov, 49. Galijev, 75. Vojnov
/stav série: 2:2/

Avangard Omsk - Ak Bars Kazaň 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 7. Sošnikov (CEHLÁRIK), 57. Semjonov - 14. Safonov, 29. Kampfer, 64. Kagarlicky
/stav série: 3:1/

Sibir Novosibirsk - Salavat Julajev Ufa 3:6 (0:2, 2:2, 1:2)
Góly: 31. ČAJKOVSKÝ, 40. Morozov, 44. Šarov - 16. a 48. Kadejkin, 3. Alaljakin, 25. Tichonov, 34. Kartajev, 60. Chochriakov
/stav série: 1:3/

Viac o téme: Sibir Novosibirsk Peter Cehlárik Michal Čajkovský Salavat Julajev Ufa