Tatran Prešov ukončil pôsobenie v Európskej lige: Nečakal som, že sa chlapci tak zomknú!

Hádzanári PrešovaHádzanári Prešova Zdroj: TASR/František Iván

WINTERTHUR - Hráči Tatrana Prešov zvíťazili v zápase záverečného 10. kola skupinovej fázy Európskej hádzanárskej ligy (EL) na palubovke švajčiarskeho tímu Pfadi Winterthur 31:27. V tabuľke obsadili nepostupové piate miesto a po októbrovom stretnutí s CD Bidasoa Irun (27:25) si pripísali druhý triumf.

Východoslovenský tím po prvom polčase viedol 14:12, o víťazovi stretnutia sa však rozhodlo až v úplnom závere. Štvorgólovú sériu hostí začal v 29. minúte za vyrovnaného stavu krídelník Nuno Santos, ktorý skóroval na začiatku oslabenia.

"Vedel som, že môžeme vyhrať, ale nemyslel som si, že sa chlapci tak zomknú. Prehrávali sme o dva góly, zobrali sme timeout a otočili sme to. Klobúk dole pred chlapcami,“ netajil po stretnutí nadšenie tréner Radoslav Antl. V jeho tíme zažiaril aj brankár Marcos Colodeti, ktorý si pripísal desať úspešných zákrokov (27,03 %). "Obrana bola výborná, veľmi mi pomohla k úspešným zákrokom. V útoku sme hrali rýchlo, pretože sme vedeli, že nemáme veľa hráčov," uviedol pre klubový web brazílsky brankár.

Európska hádzanárska liga, 10. kolo:

Pfadi Winterthur - Tatran Prešov 27:31 (12:14)

Zostava a góly Tatrana: Leben, Colodeti - Souza Pacheco, Davidovič, Rábek 8, Rečičár 7, Santos 2, Fenar, Lopez Garcia 4, Kasatkin 3, Kimak-Fejko, Carapkin 4, najviac gólov Pfadi: Leopold 8, Cchovrebadze 7, Schönfeldt 3. Rozhodovali: Carmaux a Mursch (obaja Fr.), TH: 3/2 - 3/3, vylúčení: 3:3, ŽK: 0:0, 442 divákov

ďalšie výsledky A-skupiny:
Toulouse – CD Bidasoa Irun 26:26 (13:12), Füchse Berlín – Wisla Plock 29:30 (15:16)