VIDEO Olympique Lyon uspel na pôde Porta, Sevilla doma nestačila na Frankfurt

Na snímke hráč Lyonu Lucas Paqueta oslavuje gól Na snímke hráč Lyonu Lucas Paqueta oslavuje gól Zdroj: TASR/AP/Luis Vieira

PORTO - Futbalisti Betisu Sevilla prehrali v úvodnom osemfinálovom dueli Európskej ligy UEFA s Eintrachtom Frankfurt 1:2. Olympique Lyon uspel na pôde FC Porto 1:0. Odvety sú na programe vo štvrtok 17. marca.

Eintracht sa v Andalúzii ujal vedenia v 14. minúte, keď Filip Kostič oblúčikom z hranice šestnástky prekvapil Claudia Brava. Po polhodine hry vyrovnal Nabil Fekir, no o dve minúty neskôr hostia opäť viedli. Po chybnej rozohrávke Betisu našiel Jesper Lindström v šestnástke Dajčiho Kamadu a japonský reprezentant strelou do poloprázdnej bránky stanovil konečný výsledok. V 52. minúte nepremenil útočník bundesligistu Rafael Borre pokutový kop.

O triumfe Lyonu v Porte rozhodol v 60. minúte Lucas Paqueta, ktorý využil prihrávku Moussu Dembeleho a a presnou strelou k žrdi prekonal Dioga Costu. Porto síce v nadstavenom čase dopravilo loptu do siete, no gól Sergia Coicencaa neplatil pre ofsajd.