Ani Čajkovského asistencia Novosibirsku nestačila, Liškov Čerepovec už s nožom na krku

Michal Čajkovský v súboji Ufy s NovosibirskomMichal Čajkovský v súboji Ufy s Novosibirskom Zdroj: Profimedia

MOSKVA - Hokejisti domáceho Salavatu Ufa zdolali vo štvrtkovom stretnutí Sibir Novosibirsk 3:2 a vybojovali si postup do semifinále play off Východnej konferencie KHL. Hostia strelili svoj prvý gól až v 46. minúte a znížili na 1:3. Pri ich druhom presnom zásahu asistoval slovenský obranca Michal Čajkovský.

Dinamo Moskva zvíťazilo doma nad Severstaľom Čerepovec 5:2 a v sérii vedie 3:2 na zápasy. Od postupu do ďalšej fázy cez tím slovenského útočníka Adama Lišku ho delí jedna výhra.

Hráči Kazane si vybojovali šiesty zápas, keď Avangard Omsk, v ktorom pôsobí aj Peter Cehlárik, zdolali 4:3 po predĺžení. O vyrovnávajúci gól sa v 51. minúte postaral Kirill Panjukov, v 66. minúte rozhodol Steven Kampfer.

Ak Bars Kazaň - Avangard Omsk 4:3 pp (1:1, 1:2, 1:0 - 1:0)
Góly: 16. Galimov, 35. Katelevský, 51. Panjukov, 66. Kampfer - 11. a 30. Tolčinský, 36. Emelin
/stav série: 2:3/

Dinamo Moskva - Severstaľ Čerepovec 5:2 (0:0, 4:2, 1:0)
Góly: 21. Lindberg, 23. Wedin, 25. Vojnov, 36. Galijev, 52. O'Dell - 27. Press, 31. Nattinen
/stav série: 3:2/

Salavat Julajev Ufa - Sibir Novosibirsk 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Góly: 28. Pustozjorov, 33. Kuzmin, 41. Kulemin - 46. Šarov, 56. Alanov (ČAJKOVSKÝ)
/konečný stav série: 4:1, Ufa postúpila/

Viac o téme: HC Sibir Novosibirsk Michal Čajkovský HC Salavat Julajev Ufa Adam Liška