Ďalší grandslam bez Novaka Djokoviča? Šéfka Roland Garros poslala jasný odkaz

Novak Djokovič s trofejou pre víťaza Roland GarrosNovak Djokovič s trofejou pre víťaza Roland Garros Zdroj: SITA/AP/Michel Euler

BELEHRAD - Srbský tenista Novak Djokovič bude môcť aj bez očkovania proti koronavírusu obhajovať titul na Roland Garros. Vzhľadom na súčasné uvoľnenie covidových obmedzení vo Francúzsku to očakáva riaditeľka turnaja Amélie Mauresmová. Antukový grandslamový turnaj sa začne v Paríži 22. mája.

O štart neprídu ani ruskí a bieloruskí tenisti na čele s Daniilom Medvedevom, ktorí budú môcť hrať ako neutrálni športovci. 

"Momentálne nič nestojí Novakovi Djokovičovi v ceste k účasti na French Open," povedala Mauresmová na tlačovej konferencii k prípravám na tohtoročný podnik parížskeho grandslamu. Podľa usporiadateľov bude prvým bez akýchkoľvek obmedzení od vypuknutia pandémie pred dvoma rokmi.

Francúzsko od pondelka zrušilo obmedzenia takmer vo všetkých verejných priestoroch s výnimkou nemocníc, domovoch s opatrovateľskou službou a hromadnej doprave. V areáli Roland Garros sa tak bude môcť hrať pred plnou kapacitou hľadísk a Djokovič bude mať aj bez vakcinácie prístup na kurty.

Novak Djokovič s trofejou Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Michel Euler

Dvadsaťnásobný grandslamový šampión prišiel kvôli svojmu názoru na očkovanie o štart na Australian Open, kde potom Rafael Nadal získal rekordný 21. grandslamový titul. V súčasnosti nemôže tridsaťštyriročný Srb hrať ani na prestížnych turnajoch v Indian Wells a v Miami, pretože bez očkovania nedostal povolenie na vstup do USA.

Šéf francúzskej tenisovej federácie Gilles Moretton je síce optimistom, ale varoval, že do májového začiatku Roland Garros sa ešte môžu podmienky zmeniť. "Vírus tu stále cirkuluje a musíme byť opatrní. Ak sa to zase stane a vláda prijme nové opatrenia, nebudeme mať výnimku," konštatoval.

Rusi a Bielorusi môžu hrať

V otázke ruských a bieloruských hráčov sa budú usporiadatelia riadiť postojom medzinárodných tenisových organizácií, ktoré po invázii na Ukrajinu vylúčili zo svojich súťaží tímy oboch krajín, jednotlivci ale môžu ako neutrálni športovci na turnajoch hrať. "Budeme sa držať tejto línie," potvrdila generálna riaditeľka francúzskej federácie Amélie Oudeaová-Casteraová.

Viac o téme: Roland Garros Novak Djokovič Amélie Mauresmová Koronavírus Očkovanie Gilles Moretton
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy