Prežila najkrušnejšie chvíle kariéry a teraz oslavuje: Shiffrinovej slová po zisku štvrtého glóbusu

Američanka Mikaela Shiffrinová sa usmieva v cieli po finále super-G Svetového pohára alpských lyžiarok vo francúzskom stredisku Courchevel/Meribel Američanka Mikaela Shiffrinová sa usmieva v cieli po finále super-G Svetového pohára alpských lyžiarok vo francúzskom stredisku Courchevel/Meribel Zdroj: TASR/Alessandro Trovati

COURCHEVEL - Lyžiarka Mikaela Shiffrinová vyhrala štvrtýkrát v kariére veľký krištáľový glóbus za celkový triumf vo Svetovom pohári v zjazdových disciplínach. Americká reprezentantka o tom rozhodla dnešným druhým miestom v superobrovskom slalome vo finále sezóny v Courchevele, po ktorom má pred slovenskou obhajkyňou trofeje Petrou Vlhovou pred zvyšnými dvoma pretekmi nedostihnuteľný náskok 236 bodov.

Záverečné Super-G vyhrala Nórka Ragnhild Mowinckelová o päť stotín pred Shiffrinovou. Česká jednotka Ester Ledecká sa s lyžiarskou sezónou v SP rozlúčila štrnástym miestom.

Shiffrinová povzbudená výhrou v stredajšom zjazde predviedla aj v super-G výbornú jazdu. Na druhom mieste potom za cieľovým priestorom čakala, ako zvládne trať Vlhová. "Keď to nevyjde, tak to nevyjde," povedala Slovenka ráno pred štartom.

V pretekoch potom obsadila až 17. miesto, nezískala ani bod, pretože vo finále sezóny boduje len pätnásť lyžiarok, a Američanka mohla začať oslavovať.

Slovenka Petra Vlhová (vľavo) Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Sezóna ako na hojdačke

"Mala som v sezóne veľa skvelých momentov, ale prežila si aj najkrušnejšie chvíle kariéry. Bola som pod tlakom a kolabovala," pripomenula Shiffrinová neúspech na olympiáde v Pekingu. "Ešte v Aare som nejazdila dobre, ale tu som chcela ukázať dobré jazdy. Každý vedel, že som glóbus veľmi chcela, finále bolo posledným cieľom sezóny, v ktorej som toho veľmi nevyhrala."

"Tento týždeň som chcela ísť naplno a zhodiť zo seba všetku tú váhu. Musela som byť neustále sústredená, takže je fajn, že teraz máme ešte dve preteky a nie je na mne už žiaden tlak. Je to niečo špeciálne," povedala Shiffrinová.

Dvadsaťsedemročná Shiffrinová celkovým víťazstvom v SP nadviazala na úspechy z rokov 2017 až 2019. V historických tabuľkách sa vyrovnala krajanke Lindsey Vonnovej, najúspešnejšou zjazdárkou je so šiestimi veľkými glóbusmi legendárna Rakúšanka Annemarie Moserová-Pröllová.

Glóbus za super-G si už predtým zabezpečila Talianka Federica Brignoneová.

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová Federica Brignoneová Ragnhild Mowinckelová Super-G Courchevel/Meribel
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Eurosport
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy