Barcelona si po fantastickom obrate zabezpečila postup: Bolo to od nás výborné predstavenie

Pierre-Emerick Aubameyang a jeho gólové oslavyPierre-Emerick Aubameyang a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP

ISTANBUL - Gabonský futbalový útočník Pierre-Emerick Aubameyang zabezpečil vo štvrtok víťazným gólom postup FC Barcelona do štvrťfinále Európskej ligy UEFA 2021/2022. V odvete na ihrisku Galatasarayu Istanbul vyhrali Katalánci 2:1, a keďže v prvom dueli sa zrodila bezgólová remíza, nebudú chýbať medzi elitnou osmičkou.

Domáci viedli, keď sa v 28. minúte po rohovom kope presadil hlavou v páde zo siedmich metrov Marcao. Hostia odpovedali ešte pred prestávkou, po peknej kombinačnej akcii a prihrávke od Ferrana Torresa si na trávnik položil dvoch obrancov Pedri a strelou po zemi zvnútra šestnástky vyrovnal na 1:1. V nadstavení prvého polčasu ešte Aubameyang hlavičkou zo záklonu trafil brvno bránky Galatasarayu. Päť minút po zmene strán sa už ale dočkal a rozhodol o triumfe i postupe FCB. Gól padol po tuhom obliehaní domácej bránky, brankár Istanbulu ešte dve strely bravúrne zlikvidoval, pri dorážke Gabončana po šikovnom priťuknutí od Frenkieho de Jonga už ale nemal nárok.

Pierre-Emerick Aubameyang a jeho Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP

"Barca" hrá v EL prvýkrát od roku 2004 a má v nej veľké ciele. "Hrali sme s veľkým nasadením proti veľmi kvalitnému tímu. Bolo to od nás výborné predstavenie a bojovali sme zo všetkých síl. Ukázali sme charakter," citovala trénera hostí Xaviho agentúra AFP.

"Aj my sme bojovali. Hrali sme oveľa lepšie, ako od nás mnohí očakávali. Bol to výborný európsky zápas proti veľkej Barcelone v Európskej lige. A poviem úprimne, Barcelonu sme dokázali pritlačiť a cítili náš tlak," citoval web UEFA stredopoliara domácich Kerema Aktürkolua.

Viac o téme: UEFA FC Barcelona Európska liga Pierre-Emerick Aubameyang