Omsk vonku deklasoval Magnitogorsk: Cehlárik pri vysokom triumfe štyrikrát asistoval

Peter Cehlárik Peter Cehlárik Zdroj: Profimedia

MAGNITOGORSK - Slovenský hokejista Peter Cehlárik prispel štyrmi asistenciami k hladkému triumfu Avangardu Omsk v prvom dueli semifinále Východnej konferencie play off KHL na ľade Metallurgu Magnitogorsk 8:1. Hrá sa na štyri víťazné zápasy.

Omsk rozhodol už v prvej tretine, v ktorej zaznamenal štyri presné zásahy a ani raz neinkasoval. Cehlárik sa podieľal na prvých troch góloch svojho tímu a v druhej časti hry asistoval aj pri šiestom, ktorým Omsk upravil v 33. minúte na 6:1. Slovenský reprezentant strávil na ľade 16:26 min. Druhý zápas je na programe v nedeľu opäť v Magnitogorsku.

Spartak Moskva uspel v prvom zápase semifinále Západnej konferencie na štadióne SKA Petrohrad 6:1.

prvý zápas semifinále Východnej konferencie:
Metallurg Magnitogorsk - Avangard Omsk 1:8 (0:4, 1:3, 0:1)
Góly: 23. Leipsic - 2. Telegin (CEHLÁRIK), 6. Šaripzjanov (CEHLÁRIK), 13. Jakupov (CEHLÁRIK), 15. Prochorkin, 24. Semjonov, 33. Šaripzjanov (CEHLÁRIK), 39. Prochorkin, 46. Davydov
/stav série: 0:1/

prvý zápas semifinále Západnej konferencie:
SKA Petrohrad - Spartak Moskva 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)
Góly: 28. Falkovskij - 6. Savikov, 17. Drozdov, 20. Loktionov, 29. Chochlačev, 58. Širokov, 60. Nikišin

Viac o téme: Avangard Omsk Peter Cehlárik Metallurg Magnitogorsk