Namiesto postupu prišiel šok na úkor Slovenska: Tréner skritizoval niektorých hráčov!

Na snímke reprezentácia SlovenskaNa snímke reprezentácia Slovenska Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

HASSELT - Slovenskí hádzanári prehrali v sobotnom odvetnom stretnutí 1. kola play off o postup na MS 2023 na palubovke Belgicka 26:31. Víťaz dvojzápasu mal pôvodne o miestenku súperiť s Ruskom, ktoré však vylúčili z kvalifikácie po vojenskej invázii na Ukrajinu. Slováci nezúročili dvojgólový náskok 28:26 z domáceho prvého stretnutia.

Zverencom Petra Kukučku sa nepodarilo nadviazať na úspechy z rokov 2009 a 2011, keď sa slovenská reprezentácia zúčastnila na záverečných turnajoch MS. Pre Belgicko je to historicky prvý postup na šampionát. Ten sa uskutoční v januári vo Švédsku a Poľsku.

hlasy po zápase /zdroj: SZH/:

Peter Kukučka, tréner SR: "Zaslúžene postúpilo mužstvo, ktoré bolo lepšie a ktoré chcelo ísť na MS oveľa viac. Urobili sme strašne veľa chýb, zahodili sme šance, chýbalo nám nasadenie. Všetky naše predsavzatia zostali v hoteli, nezvládli sme to. Mrzí ma to, niektorí hráči si neuvedomujú, čo je to mať na sebe reprezentačný dres. Je to veľká škoda."  

Na snímke uprostred hlavný Galéria fotiek (2) Peter Kukučka (v červenom) Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Tomáš Urban, najlepší strelec SR: "Tento zápas nám nevyšiel, nezvládli sme ho. Urobili sme veľmi veľa  chýb. Ja som takisto veľmi nepotiahol družstvo. Ich brankár mal neuveriteľný deň, odrazené lopty končili v rukách Belgičanov a to sú tie momenty, ktoré zatlčú aj posledný klinec do rakvy. Napriek tomu sme mali odvetu jednoznačne zvládnuť. Mali sme hrateľného súpera, nevyužili sme šancu od začiatku. Začali sme hrať až v závere, keď už bolo rozhodnuté."

Ľubomír Ďuriš, kapitán SR: "Belgičania boli lepší vo všetkom. My sme nezopakovali výkon z druhého polčasu domáceho stretnutia. Je to smutné, ale môžeme si za to sami."

Viac o téme: Slovensko Belgicko Tomáš Urban Ľubomír Ďuriš Peter Kukučka
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy